ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Válka golfových architektů, kdo postaví olympijské hřiště?

09.06.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

olympicsJack Nicklaus a Annika Sorenstam, kteří jsou ambasadory golfu jako olympijského sportu v Riu, chtějí postavit v Brazílii hřiště, na kterém se bude v roce 2016 konat olympiáda.

Nicklaus prozradil, že společně s Annikou Sorenstam napsali dopis Mezinárodní golfové federaci (IGF), aby zvážila jejich případné zvolení jako architektů prvního olympijského golfového hřiště od roku 1904. Podle Nicklause je jeho partnerství se švédskou hráčkou velmi prospěšné.

O golfové architekty ale evidentně není nouze. Henrique Lavie, ředitel Tour de las Americas, potvrdil, že minulý měsíc projevila zájem o stavbu hřiště již desítka designérských firem. V Brazílii zatím veřejné hřiště chybí a podle Nicklause je naléhavé, aby měla veřejnost na hřiště přístup, a to i po olympijských hrách.

Nicklaus prozradil, že byla již vybrána jedna potenciální lokalita. Pokud budou vybráni na projekci hřiště Nicklaus a Sorenstam, budou spolupracovat na strategii a rozdělí si úlohy. Nicklaus se bude na hřiště dívat z mistrovských mužských odpališť a Sorenstam zase bude na věc nahlížet z pohledu něžného pohlaví. Nicklaus sebevědomě prohlásil, že by ho překvapilo, kdyby volba nepadla právě na ně dva.

Je známo, že Nicklaus není v golfovém designu žádným nováčkem. Jeho firma, Nicklaus Design otevřela již 341 hřišť v 34 zemích, přičemž se sám přímo podílel na 271 z nich. Do olympijských her zbývá 6 let a podle Nicklause by federace neměla s výběrem architekta otálet. To ale vyvrátil David Fay, zastupující USGA ve federaci, když oznámil, že je nejprve hlavním cílem najít ředitele federace. Federace si pro tento účel vyhradila rok.

Zatím je ve vedení federace Ty Votaw, prezident pro komunikaci a mezinárodní vztahy na PGA Tour. Podle něj je také možné, že bude pro olympiádu použito nějaké již existující hřiště. Fay potvrdil, že členové federace obdrželi dopis od Sorenstam a Nicklause. Je ale ještě třeba počkat na následné rozhodnutí.

 

Aneta ZárAneta75Lubová

Počet přečtení: 968
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017