Valero Texas Open má vítěze

30.03.2015 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Jimmy Walker

PGA Tour – Valero Texas Open – hřiště JW Marriott TPC San Antonio, Texas, USA. 26.-29. března 2015 (časový posun – 6 hodin), dotace: 6, 2 milionu dolarů. FedExCup body: 500 , www. valerotexasopen.com

Jimmy Walker vyhrál turnaj v Texasu se skore -11 (71, 67, 69, 70). Američan bydlí jen kousek od hřiště San Antonio a tak měl po celolu hru obrovskou podporu nejen od rodiny, ale i  od fanoušků. Ve finále zahrál tři bogey, pět birdie a získal náskok čtyři rány nad Jordanem Spiethem. Tomu se povedlo šest birdie, z toho čtyři v řadě na jamce č. 14 až 17, ale díky čtyřem bogey už nestihl nedotáhnout Walkerův náskok.

A tak nakonec obul speciální kovbojské boty pro místního šampiona Jimmy Walker.

Ten se stal zároveň i prvním vícenásobným vítězem PGA Tour.  V lednu vyhrál turnaj šampionů na Havaji. Na domácí půdě si nyní Walker připsal na účet 1 116 000 dolarů a 500 bodů v žebříčku FedExCupu. Zvýšil tak svůj náskok ve vedení a to  právě před Jordanem Spiethem.

„Vyhrát na domácí půdě je ten nejlepší zážitek,“ řekl Walker a dodal:  „Nevím, jak přesně popsat své pocity z vítězství, cítím se prostě skvěle.“

Na třetím místě skončil Billy Horschel se skore -4.

Valero Open zcela ovládli američtí hráči. Ti obsadili žebříček až do děleného 15 místa, kde jejich nadvládlu přerušil až Australan Cameron Percy.

Více o turnaji najdete ZDE

 

Video: To nejlepší z finálového kola