Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

V Praze na Zbraslavi se začne hrát v červnu

05.04.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Dlouho očekávané otevření mistrovského osmnácti jamkového hřiště Prague City Golf Club , jediného  na území Hlavního Města Prahy se uskuteční  koncem června. Jak bude resort připraven a co na hráče čeká,  jsme se zeptali manažera  Tomáše Slavíčka …..

Golfový areál na Zbraslavi – v Lipencích –  Prague City Golf Club, je jediné osmnácti jamkové hřiště v Praze.
Hřiště má dokonce devatenáct jamek, šest jamek  je z toho jezerních.   Devatenáctá jamka není jako obvykle bar v klubovně, ale skutečná,  třista metrů dlouhá cvičná jamka. 
Hřiště je skotský links  obohacený u nás jedinečným prvky jakými jsou terénní zuby a sandy waste, pískové překážkami s červeným pískem. Na rozdíl od běžného bunkeru se sandy waste hraje jako rough, tzn. může se v něm založit.
Greeny mají plochu od 450 do 2.000 metrů čtverečních a  jsou velmi členité. Hřiště má  par 72, a délku  z mistrovských černých 6760 m. Má 50 pískových bunkerů a 8 pískových překážek (sandy waist). Projektoval ho Ford Golf Design ve spolupráci  s Alexem  Čejkou.

U klubovny mají pro golfisty lahůdku:  hektarové osmnáctijamkové jamkové puttovací hřiště s názvem  Himaláje. Názvu odpovídá členitost hřiště s terénními zuby.  Dají se na něm pořádat samostatné puttovací soutěže.

K hřišti patří devítihektarový  driving range,  největší v republice. Má devatenáct krytých odpališť, bezpočet nekrytých a dva hektary cvičných greenů.  Velikosti drivingu odpovídá parkoviště. Je dimenzováno  pro 180 automobilů.

U klubovny je devítijamková akademie par 3 a velký puttovací green.  Ještě jeden driving je u jamky číslo jedna pro rozehrání před hrou.
V areálu je  největší proshop v republice, který provozuje společnost Intermedia.

Hřiště bude dopravně výborně dostupné z centra, od Brna i od Plzně, vozem i MHD.
Nachází se v Lipencích,  poblíž budoucího sjezdu z Lahovické estakády na Pražském okruhu, podél Strakonické silnice. Jezdí sem autobus č. 241 ze Smíchovského nádraží. V deseti až dvanáctiminutových intervalech je ze Smíchova na hřišti za necelou půlhodinu.

Pane Slavíčku, jak je hřiště připraveno na zahájení?
Hřiště je oseté  v roce 2008 a  od podzimu se již hrálo 6 jamek. Stavební stroje opustily hřiště, nastoupily sekačky, fervejovky a greenovačky. V současnosti  dosíváme ostatní plochy, štěrkujeme cestičky pro vozíky a dokončujeme detaily hřiště. Finišuje dokončení sociálního  zázemí a restaurace.
Od května budeme  zpřístupňovat postupně hřiště pro naše členy.  Pro veřejnost slavnostně otevřeme akcí International Golf Week, která proběhne 27. – 29.6.  Akce vyvrcholí  29. června dnem Alexe Čejky – Alex  Čejka´s Day.

Jaké služby bude hřiště nabízet ?
Samozřejmě především hru na mistrovském osmnácti jamkovém hřišti, k dispozici budou moderní elektrické vozíky. Zájemce u nás bude trénovat sedm trenérů, z toho dva Jihoafričané. Na Zbraslavi budou učit Petr Štrougal, Lukáš Lizánek, Sláva Syřiště a další.  Jsme první pobočkou celosvětové golfové školy Logical Golf Academy v České republice. Ve spolupráci s Alexem Čejkou budeme v této škole intenzivně pracovat s mládeží.
Pro děti chystáme mnoho akcí, například výuku golfu s angličtinou, prázdninové kurzy s ngličtinou. Vyvrcholením našich snah by mělo být založení sportovních tříd ve spolupráci se Základní školou v Lipencích a gymnáziem Oty Pavla v Radotíně.
Hřiště bude poskytovat prvotřídní sociální zázemí a prvotřídní restauraci. Bude ji provozovat Zátiší Catering.

Jaké budou poplatky za hru ?
V pondělí a úterý , středa až pátek do 11 hod. bude fee  na 18 jamek 1.200 Kč  – mládež 800 Kč.
Ve středu a čtvrtek po 11 hod. bude fee na 18 jamek  1.600 Kč – mládež 1.100 Kč
O víkendu je fee  2.400 Kč – mládež 1.700 Kč.
Green fee se každý den 3 hodiny před setměním slevňuje o 50%.

 
Odkazy: …… Prague City Golf Club

 

Ivan Paggio, foto Antonín Krčmář