Úspěšný víkend pro Singha a Scotta

25.04.2005 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené

Vijay Singh opět dokázal, že zcela neodmyslitelně patří do světové spičky, když na turnaji Houston Open dokázal zvítězit. Startoval i Alex Čejka, ale nedařilo se mu. To Adam Scott mohl být v Číně na Johnie Walker Classic spokojen, když v kvalitní konkurenci zvítězil.

US PGA Tour – Shell Houston Open
Redstone GC, Houston, Texas

Jen pár dní poté, co musel přepustit post světové jedničky Tigeru Woodsovi je Vijay Singh opět zpátky

ve formě. V minulém týdnu byl jeho doplňujícím motivačním faktorem pravděpodobně fakt, že byl

nominován do golfové Síně slávy a usedne tak po bok legend světového golfu. Nicméně na turnaji Shell

Houston Open měl svou motivaci jasnou – obhájit vítězství z minulého roku. V úvodu turnaje se mu

příliš nedařilo, když především putty mu v posledních turnajích dělají velké problémy. I přesto se po

sobotním kole dostal do vedení společně s neznámým Gavinem Colesem.
Ani v neděli ho smůla při puttování neopustila, ale Singh dokázal zahrát 70, dvě rány pod par a

celkově mínus 13. Na poslední jamce však měl velkou šanci rozhodnout o vítězství již v “normální

hrací době”, ale birdie putt minul a tak skončil se stejným výsledkem jako John Daly.
Ten byl jedním z mála, kteří dokázali zahrát kvalitní výsledek i ve finále, když jeho skóre bylo 67

ran (stejně jako Lucas Glover). Na posledních dvou jamkách zahrál Long John birdie, které ho nakonec

přivedly do rozehrávky.
V play-off však poslal svůj drajv do vody a po dropu míček green přeletěl… Singh tak mohl být v

klidu a puttem do paru pojistil obhajobu loňského vítězství. “Jsem rád, že jsem udržel vedení až do

samotného závěru. Bylo štěstí, že kromě Johna nikdo další žádný skvělý výkon nepodal,” hodnotil svůj

výkon Singh. Pro 42letého Fidžana je to již 26. vítězství na PGA Tour. Vítězná prémie ve výši 900

tisíc dolarů ho dostala jen o pouhých 6 tisíc za vedoucího muže Money Listu Phila Mickelsona.
Na turnaji startoval také Alex Čejka, ale po nevydařených prvních kolech cutem neprošel a s turnajem

se po pátku rozloučil.
Vijay Singh je prvním hráčem, který obhájil zdejší titul hned v následujícím roce a v posledních

čtyřech letech vyhrál Houston Open již třikrát.

Pine Valley Golf Resort CC, Peking, Čína

Zcela ve znamení Adama Scotta se nesl tento turnaj. Nejprve v úvodním kole zahrál Australan rekord

hřiště (63 ran), aby se i nadále držel ve vedení a otěže turnaje svíral pevně ve svých rukou. Turnaj

byl společným kláním evropské, asijské a australo-asijské PGA Tour a tak se na něm sešla velmi silná

konkurence skutečně světových profesionálů. Nechyběl Ernie Els, který zdejší turnaj vyhrál dvakrát,

jeho krajan Retief Goosen či další mladík Sergio García. Nicméně jediným, který dokázal s 24letým

Australanem držet krok byl Retief Goosen. Ten stáhnul deficit pěti ran až na jedinou, ale to bylo

vše. “Myslím, že jsem ho mohl dohnat, ale svou šanci jsem promarnil,” říkal po deseti parech za

sebou, které zahrál po šesté jamce.
Adam Scott tak mohl svůj náskok opět zvýraznit a nakonec si připsal cenné vítězství o tři rány před

Goosenem. Na jeho konto putuje příjemných 300 tisíc eur a do svých statistik si zapíše již devátý

titul z profesionálních soutěží, čtvrtý na Evropské PGA Tour.
“Mám rád, když hraju z vedoucí

příčky, opravdu… myslím, že jsem nikdy nevyhrál turnaj útokem ze zadních pozic,” usmíval se