ÚSPĚŠNÝ START JANY PETERKOVÉ V PGA

04.05.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené

Jana Peterková úspěšně absolvovala svoji první profesionální soutěž na americké PGA. Na hřišti Sunrise v texaském EL Pasu postoupila do cutu a umístila se na konečném 71. místě ze 140 startujících.
Jana Peterková, první hráčka v historii americké PGA u jejíhož jména figuruje popis “Karlovy Vary, Czech Republic” odstartovala 2.května v 8:00 ráno místního času, na svém prvním profesionálním turnaji v americké PGA. Po složitých peripetiích se získáním amerického víza, podstoupila mnohonásobná mistryně České republiky křest ohněm americké profesionální túry. V texaském El Pasu, na hřišti Sunrise se hrál IOS Futures Golf Classic.

V první devítce svého profesionálního debutu zahrála Jana Peterková nevalných 41. V druhé devítce si už polepšila – zahrála 37, což jí celkovým výsledkem 78 stačilo na dělené 101. místo v prvním kole. V prvním kole startovalo 141 žen.

V druhém, sobotním kole zahrála Jana parádních 74 (+2). S dalšími 11 hráčkami se dělila o 62. místo, což na chlup stačilo na postup do druhého kola. Cut byl 152 (+8).

Třetí kolo bylo ve znamení větru, který bičoval celý Underwood Golf Complex a hřiště Sunrise. Výsledky se zvedly o několik ran a pod par hrála jediná hráčka.
Jana Peterková přinesla v posledním kole výsledek 87 a celkovými 239 ranami se umístila na předposledním, 71. místě v cutu. Znamená to, že ve své první profesionální soutěži odchází bez výdělku. Ale už postup mezi nejlepší v tomto turnaji byl pro začínající profesionální hráčku určitě významným úspěchem. Gratulujeme.