Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Úspěšná Golf Show 2005

22.03.2005 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Desátá výstava Golf Show 2005, jediná svého druhu v České republice, zavřela své brány v pondělí 21.3. Netuším, jak byla úspěšná pro pořadatele. Pro mě, jako návštěvníka, který navštívil všech deset ročníků, to byla jedna jedna z nejlepších. Výstavu především opustili vystavovatelé z oboru výstavby hřišť a strojního vybavení. Šéfové golfových hřišť tak byli možná ochuzeni o shlédnutí nových sekaček, pískovaček a strojů na úpravu trávníků, zato běžný hráč byl obohacen o větší výstavní prostor a nabídku vystavovatelů, věnovanou právě jemu. Šedesátka vystavovatelů předkládala návštěvníkovi, rozuměj běžnému hráči, jednu lahůdku za druhou.  Veletržní hala, tentokrát naplněná stánky ode zdi ke zdi, nabízela nepřeberné množství zajímavosti. Golfové hole, míče, oblečení, obuv, simulátory, týčka, literatura, vzdělávání a další golfové užitečnosti i příjemné zbytečnosti se vtíraly do pozornosti návštěvníka. Největšími stánky, možná až moc velikými, se pochlubily pražská Intemedia a karlovarský Sprint Sport. 
Intermedia se vytasila zbrusu novým zastoupením legendární firmy MacGregor, Sprintsport zase předvedl sci-fi „bublinový“ driver Srixon a čtyřvrstvé míče stejného výrobce. 
Vojtěch Steiner, v jehož stánku se pohybovaly nejlepší jména amatérského golfu jako jsou Petr Nič nebo Zuzka Mašínová, zase předvedl, kromě jiného, nová železa Callaway Big Bertha Fusion, které jsou malým metalurgickým zázrakem a posunují golfovou hru opět o několik čárek dále do budoucnosti.
Wilson se ve svém stánku pochlubil nádhernými „classic“ železy, vracejícími se do doby, kdy golfová hůl byla také umělecké dílo.
Ve stánku Reda Golf nám Martin Bauer předvedl nový míček Hogan s nepravidelnými dimply, z nichž některé i s větší hloubkou. Míček má mít lepší aerodynamiku a letět dále.
Alan Babický nám ve stánku KargoMedia ukázal knížku Extrémní golf, která vyjde v tomto pololetí a ukazuje opravdu neuvěřitelná místa, kde se dá hrát golf. 

Největším tahákem výstavy však byl bezpochyby Full Swing Golf Simulátor About Golf. Míček je po odpalu snímán kdysi pouze vojenským, superpřesným radarem, umístěným za plátnem. Radar vysílá a vyhodnocuje 7.000 obrazových rovin za vteřinu. Snímá míček, jeho rychlost a rotaci, rychlost hlavy hole, odraz od plátna a dalších 420 údajů. To je zcela jiná káva než u „běžných“ infrarámových zařízení a dává simulátoru odpovídající, několikanásobně vyšší výkonové možnosti.
Nový software také dává „garážovému“ golfu zcela jinou realitu, než na jakou jsme za leta rámových simulátorů zvyklí. Plně trojrozměrná modelace terénu dává míčku opravdu reálné chování. Simulátor ukazuje i dráhu míče odraženého od stromu, od cesty a vykresluje dráhu míče velmi blízko realitě i v těch „nejblbějších“ situacích. Simulátor a jeho zobrazování má spoustu pěkných vychytávek, jako jsou pohledy na dráhu míče z různých úhlů a stran a třeba zobrazení letícího písku při hře z bunkeru.
Pro vyučující profíky a náročné hráče je velmi zajímavá možnost videoanalýzy. Simulátor je třeba vyzkoušet abyste uvěřili, že je to opravdu indoor golf o generaci výš. První prý bude v Beřovicích. Nevýhoda tohoto simulátoru je stejná jako u nových mobilů nebo holících strojků. Všechno je nové, jiné a s ničím starým to není kompatibilní. Hráč je ovšem ten poslední, kterému by to mohlo vadit. 

Z doprovodných expozicí bylo hodně zajímavého na stánku Teetime, který prezentoval svůj projekt Junior Golf. Junior Golf zahájí v roce 2005 celoroční golfovou školu pořádanou pro mladé golfisty. Škola je určena dětem od 7 do 18 let, je organizována celoplošně a každého účastníka čeká jeden tábor, čtyři víkendové kempy, pětadvacet tréninků a šestnáct turnajů. Teetime Pass se pochlubil dojednanou slevou 20% na fíčkách pětadvaceti hřišť v České republice, pro své držitele
Velmi zajímavá byla expozice opavské firmy Geometra, která provádí digitalizaci hřiště a jeho okolí. Uživatel si pak může prolétávat nad jamkami, vznášet se a klesat nad realisticky provedeným hřištěm. Vystavovaná Čeladná byla fantastická.

Zajímavou skutečností Golf Show 2005 byla přítomnost významného množsví zahraničních vystavovatelů, dokazující zájem o český trh a českého hráče. To může českému golfu lichotit. Samostatně vystavovaly firmy jako je Ping nebo Mizuno. Velmi příjemná byla přítomnost stánku slovenského Gray Bear Tále a polského Golf in Poland.

Zaměřením na běžného hráče získala výstava na zajímavosti pro golfového človíčka. Byl-li to záměr pořadatele, pak se povedl. Nebyl-li to záměr pořadatele, tak se taky povedl.