USGA a R&A – jednotný hendikepový systém

20.04.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Logo_R&AUsgaSvětové golfové orgány USGA a R&A oznámily, že s golfovými autoritami celého světa pracují na vývoji celosvětově jednotného hendikepového systému. Na světě má nyní golfový hendikep přes 15 milionů golfistů v 80 zemích a jejich hendikepy jsou spravovány podle šesti různých systémů.

Jsou to hendikepové systémy, které používají autority Austrálie – Golf Australia (GA), Velké Británie a Irska –  Council of National Golf Unions (CONGU), Evropy – European Golf Association (EGA), Jižní Afriky – South African Golf Association (SAGA), Argentiny – Argentine Golf Association (AGA) a Spojených Států – United States Golf Association (USGA).

Cílem nově navrhovaného hendikepového systému je přijmout univerzální sadu principů a procedur, které by platily po celém světě.

Do vývoje jsou zapojeny hendikepové autority v různých částech světa. Mají napomoci aby v nového systému byly zohledněny kultura a nejběžnější formáty golfové hry.  Komise vedená zástupci USGA a R&A oznámí své návrhy ještě v tomto roce.

Odkazy:      Info na cgf.cz      Přehled hendikepových systémů

.

Počet přečtení: 453
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

Reklama
27.4.LuisianaZurich Classic of New Or
27.4.Beijing, CVolvo China Open
29.4.PoděbradyGolf.cz Open Tour
30.4.ŠilheřovicGolf.cz Open Tour
4.5.Severní KaWells Fargo Championship
9.5.FloridaThe Players Championship
TOPlist