obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

USGA a R&A – jednotný hendikepový systém

20.04.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Logo_R&AUsgaSvětové golfové orgány USGA a R&A oznámily, že s golfovými autoritami celého světa pracují na vývoji celosvětově jednotného hendikepového systému. Na světě má nyní golfový hendikep přes 15 milionů golfistů v 80 zemích a jejich hendikepy jsou spravovány podle šesti různých systémů.

Jsou to hendikepové systémy, které používají autority Austrálie – Golf Australia (GA), Velké Británie a Irska –  Council of National Golf Unions (CONGU), Evropy – European Golf Association (EGA), Jižní Afriky – South African Golf Association (SAGA), Argentiny – Argentine Golf Association (AGA) a Spojených Států – United States Golf Association (USGA).

Cílem nově navrhovaného hendikepového systému je přijmout univerzální sadu principů a procedur, které by platily po celém světě.

Do vývoje jsou zapojeny hendikepové autority v různých částech světa. Mají napomoci aby v nového systému byly zohledněny kultura a nejběžnější formáty golfové hry.  Komise vedená zástupci USGA a R&A oznámí své návrhy ještě v tomto roce.

Odkazy:      Info na cgf.cz      Přehled hendikepových systémů

.