Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

US Womens Open – Jessica Korda devatenáctá

29.06.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Česká amatérská hráčka Jessica Korda se s ženským US Open rozloučila v plné parádě. Nejenže prošla cutem, což byl její deklarovaný cíl a úspěch, ale v posledním kole dokonce zahrála -4 , složených z šesti birdie a dvou bogey. Jessika zahrála nejlepší skore čtvrtého kola, které ji z 58. vyneslo na konečné 19. místo.
Ve čtyřkolovém turnaji Jessica Korda porazila Lorenu Ochoa, Anniku Sörenstam a mnoho dalších hráček světové špičky.
Dokázala neuvěřitelné. Jako první hráč v historii českého golfu prošla cutem postoupila do třetího kola US Womens Open, významného major turnaje nejyvšší světové soutěže. Dosáhla tak nejvyšší mety, na kterou kdy český golfista vystoupil.

Zahrála fantasticky v první kole (-1), kde hrála o ránu lépe než světová jednička Lorena Ochoa (E) a o tři rány lépe než Annika Sörenstam (+2).

Druhé kolo se moc nepovedlo, došla ho +5. Pět bogey, jedno double bogey a pouhé dvě birdie smazaly náskok z prvního kola, ale na postup cutem to stačilo.

Ve třetím kole hrála 3 birdie a 5 bogey. Puttovala nejlépe ze tří kol, měla 29 puttů, průměr 1,61 puttů na jamku.

V posledním kole Jessica Korda koncertovala a byla z celého čtyřiasedmdesátičlenného pole hráček nejlepší. Hrála 27 puttů, trefila 13 greenů v regulaci s půměrem 1,5 puttu na jamku.

Gratulujeme a spolu s Jessicou se těšíme z tohoto obrovského úspěchu. Uznání patří otci Petru Kordovi, který svoji dceru k úspěchu cílevedomě a vytrvale vede.

Krátce před turnajem zmizel otazník, za jakou zemi bude hrát Jessica Korda, patnáctiletá hráčka s americkým i českým občanstvím. Za jejím jménem je napsáno Czech republic, Jessika je naše.
Jessica Korda (15) je členka reprezentace České republiky, Mistryně ČR na jamky 2006. Její účastí na US Open se český golf opět dostal na nejvyšší úroveň své historie.

Mistrovství se účastnílo 156 profesionálních a amatérských hráček. Hrálo se na 72 jamek. Dotace turnaje je 3,1 milionu dolarů, 50 milionů českých korun. Vítězná Korejka Inbee Park si odveze 560.000 dolarů, 9 milionů korun.

Obhajovala Američanka Cristie Kerr, která skončila na 13. místě.


On-line scoring ….. Informace o hřišti …… Hřiště na satelitní mapě ….. Oficilání stránky turnaje …… Světový žebříček ….. Finanční žebříček


Jessica Korda na fotografiích Antonína Krčmáře