ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Upřímně hrajeme golf

09.02.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

PuttGolfisté nejsou zrovna nejupřímnějšími lidmi, kteří chodí po planetě Zemi. Mnozí z nich nemají problém vykopnout si míček z roughu na fairway, když ví, že se zrovna nikdo nedívá.  Dělají, že neznají pravidla, když si mají připsat trestnou ránu, pokud ví, že si toho nikdo nevšiml.

Existují ale tři hlavní lži, s kterými se na hřišti setkáváme nejčastěji. I když mají tato tvrzení, která si nalháváme i sami sobě do podvádění daleko, stejně si vydobyly pozici v golfové síni ostudy.

1. “Jsem špatný hráč”
Každý golfista tuto větu někdy v různém znění vyřkne. Je jedno, jestli máte výsledek 70 nebo 125 ran, stejně budete ostatním říkat, že jste špatný golfista. Může to být frustrující pro hráče, kteří se právě golf učí. Myslí si totiž, že hrají celkem dobře, až do té doby, než potkají právě takového člověka, který si bude stěžovat na svoji hru, když zahrál 80 ran.

2. “Strašně dlouho jsem nehrál”, nebo “Bolí mě svaly”
Golfisté někdy přijdou s neskutečnými výmluvami, jen aby si ospravedlnili svoji špatnou hru. Jinak řečeno, pokud se vám něco nepovede, nejste na vině vy, ale kdokoliv, nebo cokoliv jiného.
Za špatnou ránu může například tráva zapomenutá na hlavě hole, zvuk z lesa, náhlá bolest, oslnění sluncem nebo třeba něčí oblečení, jehož barva vám vadí. Pokud jste golfista, který nehraje perfektně, určitě si všimnete, že i vy sem tam použijete výmluvy, které jsou někdy opravdu směšné.

3. “Golf se člověk naučí snadno”
Takovouto zlomyslnou lež nejpravděpodobněji uslyšíme od životem zhrzeného amatéra, který poučuje začátečníka a vysvětluje mu, jak rychle bude dobře hrát, že je golf lehká hra. Tvrzení sice vyvrací první lež, ale může se to stát.

Počet přečtení: 1 485
Komentáře
 • Petr napsal:

  No naprosto nesouhlasim s clankem.
  1. Ve vyspelych zemich se za spatneho hrace, nebo zacatecnika povazuje kazdy, kto neumi pravidelne zahrat hluboko pod 100 uderu. Ze je nekto docela dobrym hracem si tam troufne rici nekdo az kdyz hraje pod 80. Kdyz 80% Cechu rekne, ze je “spatnym hracem”, tak neni daleko od pravdy.
  2. Je naprosto beznou radou psychologa pro spickove hrace, aby nikdy neobvinovali sami sebe z neuspechu. Samozrejme je to individualni. Nekomu pomuze uvedomit si vlastni slabiny a zlepsi se. Nekto potrebuje si rici – minulou nedeli jdem hral otrasne protoze jsem si zapomnel kryt na part, dnes nemam duvod selhat a vskutku mu to pomuze.
  3. Pro toho kto ma alespon prumernou sportovni motoriku neni vubec tezke dostat HCP pod 30, kdyz bude 1-2 tydne trenovat, nejlepe s trenerem. Bohuzel, golf casto zacinaji hrat zoufalci, co nikdy zadny sport nedelali, maji nulovou koordinaci, ale predpokladaji, ze prave golf jim pujde, protoze tam neni nutno behat. Ale tihle lide by se nenaucili zadnemu zportu, neni to tim, ze golf je tolik tezsi. V golfu je vsak spatneho hrace lehko poznat. Ja znam spoustu lidi, co si mysli, ze umi hrat squash, protoze trefi balonek na stenu. Ve skutecnti squash nehraji, jenom pinkaji o stenu. V golfu by jim to nelitalo a vedeli by, ze to neumi.

 • Zapoj se do diskuze

  Jméno:
  E-mail:
  Váš příspěvek:

  TOPlist
  Mediaboard Square 300 Skanska
  Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017