Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Upřímně hrajeme golf

09.02.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

PuttGolfisté nejsou zrovna nejupřímnějšími lidmi, kteří chodí po planetě Zemi. Mnozí z nich nemají problém vykopnout si míček z roughu na fairway, když ví, že se zrovna nikdo nedívá.  Dělají, že neznají pravidla, když si mají připsat trestnou ránu, pokud ví, že si toho nikdo nevšiml.

Existují ale tři hlavní lži, s kterými se na hřišti setkáváme nejčastěji. I když mají tato tvrzení, která si nalháváme i sami sobě do podvádění daleko, stejně si vydobyly pozici v golfové síni ostudy.

1. “Jsem špatný hráč”
Každý golfista tuto větu někdy v různém znění vyřkne. Je jedno, jestli máte výsledek 70 nebo 125 ran, stejně budete ostatním říkat, že jste špatný golfista. Může to být frustrující pro hráče, kteří se právě golf učí. Myslí si totiž, že hrají celkem dobře, až do té doby, než potkají právě takového člověka, který si bude stěžovat na svoji hru, když zahrál 80 ran.

2. “Strašně dlouho jsem nehrál”, nebo “Bolí mě svaly”
Golfisté někdy přijdou s neskutečnými výmluvami, jen aby si ospravedlnili svoji špatnou hru. Jinak řečeno, pokud se vám něco nepovede, nejste na vině vy, ale kdokoliv, nebo cokoliv jiného.
Za špatnou ránu může například tráva zapomenutá na hlavě hole, zvuk z lesa, náhlá bolest, oslnění sluncem nebo třeba něčí oblečení, jehož barva vám vadí. Pokud jste golfista, který nehraje perfektně, určitě si všimnete, že i vy sem tam použijete výmluvy, které jsou někdy opravdu směšné.

3. “Golf se člověk naučí snadno”
Takovouto zlomyslnou lež nejpravděpodobněji uslyšíme od životem zhrzeného amatéra, který poučuje začátečníka a vysvětluje mu, jak rychle bude dobře hrát, že je golf lehká hra. Tvrzení sice vyvrací první lež, ale může se to stát.