Ujme se v Česku footgolf ?

30.07.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Kromě normálního golfu známe mnoho dalších variant. Minigolf, adventure golf, disk golf, extrémní golf, dokonce lesní golf a podobně.

Nedávno jsme ale zjistili, že existuje také footgolf, kombinace golfu a kopané. Víme o něm málo. Hraje se běžným fotbalovým míčem na normálním golfovém hřišti, podle mírně upravených golfových pravidel. Jediná a ani ne tak nutná nutná úprava hřiště je zvětšení jamky pro pojmutí kopacího míče.

Původ footgolfu není jednoznačný.Podle Wikipedie se jeho proměna na regulérní sport  udála v Holandsku, kde vytvořili pravidla. V roce 2009 byla založena Mezinárodní footgolfová asociace  a v roce 2012 Mezinárodní foogolfová federace (FIFG), která má 14 členských zemí. Loni se v Budapešti konal první Světový pohár (podle tuzemské fotbalové terminologie asi mistrovství světa), zvítězil v něm domácí Béla Lengyel.

Hraje se tedy hodně a v mnoha zemích a stále se rozmáhá. Česko je fotbalová země a je s podivem, že jsme ho v naších krajích neviděli, ani o něm neslyšeli. Ale to může být jenom a jenom naše chyba.

Footgolf:

 

Zábavné reklamní video Adidas s Diego Forlánem – footgolf:


Dalších mnoho videí o footgolfu

.