obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Uhlím ohrožené hřiště si na chvíli může oddychnout

29.08.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Golfovému klubu Clearview, který byl ohrožen stavbou uhelného dolu na pozemku sousedícím s historickým hřištěm v Ohiu, se dnes dýchá trochu lépe. Podle head-pro hřiště, Reneeho Powella se majiteli dolu protáhlo jednání ohledně pozemku se státními úředníky.

Vedení hřiště nyní doufá, že, se najde někoho, kdo by pozemek koupil a daroval nadaci dědictví hřiště Clearview. Vyřešil by se tak problém s dolem. “To by byl opravdu ideální scénář, stále ještě potřebujeme najít konečné řešení,” řekl Powell.

Clearview je jediným hřištěm, které navrhl, postavil, vlastnil a řídil Afro-američan, Bill Powell, který minulý rok zemřel ve věku 93 let.

V sobotu se na hřišti na památku svého zakladatele pořádá turnaj, William J. Powell Celebrity Golf Tournament, kterého se zúčastní i další dvě velké osobnosti černošského golfu, Charlie Sifford a Lee Elder. Renee Powell dodal, že jejich přítomnost na hřišti je symbolickým projevem úcty muži, který udělal vše, co bylo v jeho silách, aby golf zpřístupnil, co nejvíce lidem.

Bill Powell byl velmi nespokojen s diskriminujícím jednáním na golfových hřištích a snažil se vytvořit místo, kde by byli vítáni všichni golfisté. Clearview otevřel v roce 1948a v roce 2001 bylo hřiště označeno za Národní historickou památku Ministerstvem vnitra Spojených států.  


Aneta Zárubová