Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Uhlím ohrožené hřiště si na chvíli může oddychnout

29.08.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Golfovému klubu Clearview, který byl ohrožen stavbou uhelného dolu na pozemku sousedícím s historickým hřištěm v Ohiu, se dnes dýchá trochu lépe. Podle head-pro hřiště, Reneeho Powella se majiteli dolu protáhlo jednání ohledně pozemku se státními úředníky.

Vedení hřiště nyní doufá, že, se najde někoho, kdo by pozemek koupil a daroval nadaci dědictví hřiště Clearview. Vyřešil by se tak problém s dolem. “To by byl opravdu ideální scénář, stále ještě potřebujeme najít konečné řešení,” řekl Powell.

Clearview je jediným hřištěm, které navrhl, postavil, vlastnil a řídil Afro-američan, Bill Powell, který minulý rok zemřel ve věku 93 let.

V sobotu se na hřišti na památku svého zakladatele pořádá turnaj, William J. Powell Celebrity Golf Tournament, kterého se zúčastní i další dvě velké osobnosti černošského golfu, Charlie Sifford a Lee Elder. Renee Powell dodal, že jejich přítomnost na hřišti je symbolickým projevem úcty muži, který udělal vše, co bylo v jeho silách, aby golf zpřístupnil, co nejvíce lidem.

Bill Powell byl velmi nespokojen s diskriminujícím jednáním na golfových hřištích a snažil se vytvořit místo, kde by byli vítáni všichni golfisté. Clearview otevřel v roce 1948a v roce 2001 bylo hřiště označeno za Národní historickou památku Ministerstvem vnitra Spojených států.  


Aneta Zárubová