Turnaj olympijských nadějí s českými týmy

19.04.2013 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Neděle – poslední kolo
České olympijské naděje zvítězily v obou kategoriích. Vítězství a zlaté medaile si z maďarské Taty přivážejí chlapecký i dívčí tým.  Chlapci porazili v posledním zápase Slovinsko 3:2 díky bodům Palkovského, Sochny a Matyáše. Dívky zvítězily snadno nad Slovinskem, kterému pustily pouze půl bodu v zápase Kohoutové. 
Cenu pro nejlepšího hráče turnaje získali Slovinec Žan Luka Stirn a Češka Kristýna Frýdlová.

Složení týmu chlapců:Václav Lébl,Vítek Novák, Erik Palkovský, Kryštof Sochna, Matyáš Zapletal, Jiří Zuska.
Složení týmu dívek:
Kristýna Frýdlová, Klára Kaminská, Karolína Kohoutová, Adriana Kubecová, Hanka Ryšková, Johanka Šteindlerová.

Pořadí národů:

Výsledky posledních kol:

 

Sobota – 2. a 3. kolo jamkovky
Češi a Češky zatím nenarazili na vážnější odpor a hladce procházejí turnajem. V sobotu dopoledne  zvítězili chlapci nejdříve nad Srbskem 4,5:0,5 a odpoledne jednoznačně porazili Slovensko 5:0.
Dívky si snadno poradily se Slovenskem 4:1, jediný bod pustila Ryšková.


Pátek – 1. kolo jamkovky
Soupeřem českých chlapců  bylo dnes Maďarsko. Češi vyhráli všechny zápasy a s jednoznačným výsledkem 5:0 a postupují do dalšího kola.

Také česká děvčata měla za soupeřky členky týmu pořádající země. I tady byl výsledek jednoznačný, Češky vyhrály 4:1 a postupují dál. Česká republika ztratila dvakrát po půl bodu v singlech, kde remizovaly Johanka Šteindlerová a Hana Ryšková.


 

Johanka Šteindlerová

(ČGF – Luboš Klikar) Se zahájením přípravného období před LOH 2016 v Riu de Janeiro se zrodila myšlenka pořádat European Olympic Hopes Trophy čili turnaj olympijských nadějí ze zemí střední a východní Evropy. U kolébky tohoto projektu stály Česká republika, Rakousko, Slovensko a Maďarsko.

Ke čtyřem zakládajícím zemím European Olympic Hopes Trophy (EOHT) se už během loňského roku připojily Slovinsko a Srbsko. Velký zájem o účast v dlouhodobém projektu projevily rovněž Polsko, Rusko a další země. Krátce před uzávěrkou přihlášek do prvního ročníku EOHT však přišla z Vídně nečekaná zpráva – naši jižní sousedé se z premiéry turnaje omluvili.

Dějištěm 1. ročníku EOHT je Old Lake Golf Club Tata v Maďarsku. Hřiště, na němž se v minulosti hrály tři turnaje Ladies European Tour. Cílem projektu je porovnat sportovní výkonnost nejlepších hráčů a hráček do 16 let ze startujících zemí a umožnit výměnu názorů a zkušeností s tréninkem mládeže profesionálním koučům a reprezentačním manažerům, kteří se svými týmy do Maďarska přijedou. Účast potvrdily Česká republika (dva týmy), Slovensko (dva týmy), Maďarsko (dva týmy), Slovinsko (dva týmy) a Srbsko (jeden tým).

Program 1. EOHT 2013:
úterý 16. dubna – příjezd týmů
středa 17. dubna – tréninkový kemp a první tréninkové kolo
čtvrtek 18. dubna – tréninkový kemp a druhé tréninkové kolo
pátek 19. dubna – jamková hra, první den
sobota 20. dubna – jamková hra, druhý den
neděle 21. dubna – jamková hra, třetí den; vyhlášení výsledků, předání cen, odjezd týmů.

EOHT je vypsána pro šestičlenná družstva chlapců do 16 let a šestičlenná družstva dívek do 16 let. Česká republika do Maďarska vysílá, jak už jsme uvedli, dva týmy složené z nejlepších hráčů a hráček této věkové kategorie, které budou doprovázet asistent národního kouče Jiří Němeček a nový manažer reprezentace Petr Šavrda. V soutěžním výboru EOHT 2013 bude pracovat generální sekretář ČGF Luboš Klikar, který jako člen Championship Committee EGA připravil podrobné propozice EOHT, podmínky soutěže a časový plán.

Složení týmu chlapců: Vítek Novák, Václav Lébl, Erik Palkovský, Kryštof Sochna, Matyáš Zapletal, Jiří Zuska

Složení týmu dívek: Johanka Šteindlerová, Klára Kaminská, Kristýna Frýdlová, Adriana Kubecová, Hanka Ryšková, Karolína Kohoutová

Turnaj finančně výrazně podpořil R&A, o další podporu české účasti v Maďarsku ČGF požádala Český olympijský výbor.

.