Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Túra U.S. Kids Golf má za sebou úspěšný druhý ročník

12.10.2007 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Byla super, díky dětem a jejich rodičům. Také díky perfektně připraveným hřištím a jejich ochotnému personálu. V letošním roce probíhaly celkem tři turnajové série pod hlavičkou U.S. Kids Golf Tour. Hráli jsme na hřištích po celé republice, ve Mstěticích, na Nové Americe, v Terezíně, Telči, Olomouci, Benátkách nad Jizerou, Liberci, Darovanském Dvoře, Slavkově a na Hazlově.

První sérií byl druhý ročník U.S. Kids Golf Tour pro děti do 12 let, který obsahoval 12 turnajů základní části, tři semifinálová kola a poslední dvoukolové finále. Děti získávaly za každý turnaj body do celostátního žebříčku v celkem sedmi věkových kategoriích. Osmá kategorie, pojmenovaná příchozí byla určená pro děti od 9 do 12 let bez HCP, těm se výsledky do žebříčku nezapočítávaly. V letošním roce bojovalo o postup na celosvětové finále 309 dětí a odehrály 1543 soutěžních kol. Průměrná účast na jedno turnajové kolo byla 96 mladých golfistů, 10x větší než na ostatních dětských turnajích.

Další sérií, jejíž start jsme v loňském roce slíbili, byl první ročník U.S. Kids Golf Teen Tour pro děti od 13 do 18 let. Turnaje pro starší děti měly stejný systém jako pro děti do 12 let. Všichni hráli na rány a o postup na celosvětové finále. Turnaje se slibně rozjíždí a těšíme se na příští rok.

Jako poslední probíhal první ročník U.S. Kids Golf Family Challenge – turnaje rodinných dvojic, které se hrály na rány s dvoutřetinovým vyrovnáním. V letošním roce se uskutečnily tři turnaje, které navazují na program Golf a rodina. Děti a jejich rodiče dostávají možnost být spolu na hřišti, zahrát si společně golf a ještě si zasoutěžit. Dospělí hrají z dospělých odpališť a děti podle věku z dětských odpališť. V příštím roce budou turnaje pořádány před každým turnajem základního kola. Samozřejmostí je, že i tyto dvojice hrají o body do celostátního žebříčku.

Nesmíme zapomenout na celosvětové finále U.S.Kids Golf World Championship, které probíhalo v resortu Pinehurst v USA. Český golf zde důstojně reprezentovalo 11 mladých golfistů – Karolína Kohoutová, Barbora Hlinská, Johana Šteindlerová, Tereza Jeníčková, Zdeněk Sita, Matyáš Zapletal, Michal Beneš, Zdeněk Moravec, Marek Březina, Jan Thomayer, Šimon Zach. Poprvé jsme letos měli i zástupkyni na U.S.Kids Golf Teen World Championship v Naples. Blanka Lisá super reprezentovala Českou republiku. Je dobře, že už takhle mladí golfisté získávájí zkušenosti z mezinárodních turnajů.

U.S. Kids Golf Tour budeme organizovat i v příštím roce. Opět budou tři zmiňované turnajové série pro děti do 12 let – U.S. Kids Golf Tour, pro děti od 13 do 18 let – U.S. Kids Golf Teen Tour a pro rodinné dvojice U.S. Kids Golf Family Challenge. Oficiální termínový kalendář zveřejníme již brzy na našich internetových stránkách. Pro příští rok jsme změnili systém turnajů. Děti respektive jejich rodiče by měli najezdit méně kilometrů. Turnaje budou pořádány tři dny za sebou. První den bude Family Challenge. Druhý den se bude hrát jeden turnaj samostatně započítávaný do žebříčku a třetí den se bude hrát další samostatně bodované turnajové kolo.

Po jednání se zástupci klubů a ČGF, budou některé turnaje bodovány i do mládežnického žebříčku ČGF. Úplnou novinkou pro příští rok bude mistrovství Evropy, které se bude hrát na konci května ve Skotsku. A co v zimě? Pro děti budeme určitě pořádat zimní ligu U.S. Kids Golf. Podmínky a termíny zveřejníme na našich webových stránkách.

U.S. Kids Golf děkuje všem dětem a jejich rodičům za účast a těšíme se na příští rok !
[Gallery not found]