obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

LETAS Casa Serena – zvítězila Lucie Andre

20.06.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
AndreLuceFFGolf

Lucie Andre

LET Access Series –  Foxconn Czech Ladies Challenge, Roztěž (22. – 24.6.2017)

Sobota – finálové kolo
Turnaj Foxcon Ladies Open byl z technických důvodů zkrácen na dvě kola. Tři hráčky, které sdílely vedení po druhém kole hrály rozehrávku.
V rozehrávce byla nejlepší a vítězkou se stala Francouzka Lucie Andre.
Příčinou zkrácení turnaje byl požár, který vznikl vznícením jednoho z vozíku v garážích. Oheň poničil elektrické vedení, rozvod vody i odpady v klubovně a vyřadil online scoring. Požár se podařilo lokalizovat a posléze uhasit díky rychlému zásahu hasičů z Kutné Hory a Uhlířských Janovic. Nikdo nebyl zraněn.

V důsledku to znamená, že Karolína Vlčková obsadila konečné 7. místo (-1). Je jedinou českou hráčkou v Top 10 a vydělala si v golfu  své první peníze, 1.036 Euro. Do top 20 se ještě vešly Patricie Macková, Kristýna Frýdlová a Hana Ryšková.
Je to největší úspěch českého golfu v rámci druhé evropské profesionální tour LET Access Series.

Konečné top 10

Top10fin

Konečné výsledky

*

VlckovaKaromina1

Karolína Vlčková

Pátek – druhé kolo
Ani odvážné odhady s takovým úspěchem nepočítaly. Cutem turnaje Foxconn Czech Ladies Challenge prošlo do finálového kola hned šest českých hráček, v čele s Karolínou Vlčkovou, pro kterou to byl první turnaj v její nové roli profesionální hráčky.

Cutem prošly Karolína Vlčková (-1) a amatérky Patricie Macková (+1), Kristýna Frýdlová (+1), Hana Ryšková (+1), Gabriela Vítů (+4) a Kristýna Abrahámová (+5).  A to ještě o jedinou ránu zůstaly za hranicí cutu Marie Luňáčková a Sarah Hricíková.

„Za cut jsem samozřejmě ráda, ale ještě mě čeká jeden den, a to ten nejdůležitější, “ řekla Vlčková. „Ve druhém kole bylo těžší navrtání jamek a hrálo se často na zadní pozice. Navíc foukal vítr. Byl to vybojovaný výsledek a doufám, že ve finále zahraji lépe,“ věří si novopečená profesionálka.

Ostatní české profesionálky výhodu domácího prostředí nevyužily.

Po mnoha letech bylo potěšením potkat v turnaji slovenskou mistryni Zuzanu Kamasovou. Přestože již závodně golf nehraje, skončila na 74. místě, čtyři údery za hranicí cutu.

V čele jsou Francouzky Lucie André, Agathe Sauzon a Rakušanka Nina Muehl (-5).

Další pozice: 10. Boineau, Mickan (E), 16. Wolf (+1), 22. De Roey, Cowley (+2), 26. Henricsson, Gilly (+3), 34. Prat, MacLaren, Rominger (+4),  45. Lerquin, Thompson, Avanzo (+5).
Ctem neprošly: Alonso, Silva, Maisongrosse, Goddard, Hedberg, Kamasová, Schlassberg, Pegova, Gustavsson, Maetzler, Gidali.

Pozice českých hráček

VyslCAsaSerena17_2k

 

 

*foto Annie Krčmářová a Ivan Paggio

*

FrydlovaProfil

Kristýna Frýdlová

 

Čtvrtek – 1. kolo
Na horní část výsledkové listiny je radost pohledět, hemží se to tam českými vlaječkami. České amatérky trhají na cucky papírové předpoklady a hrnou se jak velká voda do předních pozic. Nejlépe se uvedla Kristýna Frýdlová. Zapsala sedm čistých birdie a sdílí druhou pozici (-3) s dalšími pěti hráčkami. Do Top 10 se na 8. místě ještě vešly Hana Ryšková s jedním eagle, Marie Luňáčková a Patricie Macková, všechny se skore -2. Prostě paráda.

Z profesionálek se nejvýš dostala Šideri Váňová na 17. místo (-1), o ránu před novopečenou profesionálkou Karolínou Vlčkovou (E).  Českými vlaječkami se to hemží i na opačné straně výsledkové listiny. Jsou u jmen českých hráček, kterým se vstup do turnaje nevydařil.

Vede Skotka Viki Lang -4.

Pozice českých hráček po 1. kole:

VyslLETAS_1k

Leaderboard

*

Casa Sereny Driving

Středa – tréninkový den na Casa Serena

Středa – tréninková kola
Ve středu se hráčky věnovaly přípravě na ostrá kola a poznávaly hřiště Casa Serena.

„Připravuji se stejně, jako na každý turnaj,“ řekla vedoucí hráčka žebříčku LETAS, vítězka Azores Open, třetí na VP Bank Ladies Open a osmá na nedávném Elvi Ladies Finnish Open Angličanka Meghan MacLaren. „Bude se snažit hrát chytře a uvidíme co se stane,“ uzavřela.
Ve své první vítězství doufá třetí hráčka žebříčku Charlotte Thompson, druhá na Elvi Ladies Finnish Open.
Čtvrtá hráčka žebříčku Isabela Boineau je na turnaj také připravena. „Jsem šťasná z vítězství na Jabra Open a cítím se skvěle,“řekla.

Z postů českých hráček na Facebooku vyzařuje radost a dobrá nálada. Atmosféru profesionálního turnaje a exkluzivní prostředí soukromého klubu Casa Serena si naše hráčky evidentně užívají. Česká špička je kompletní, bohužel chybí Kousková, která ve Švédsku válčí o účast na Ping Junior Solheim Cup.

Kromě ostřílených profesionálek Váňové, Hinnerové a Koželuhové, které hrají turnaje LETAS pravidelně, se naděje vkládájí do čerstvé profesionálky Karolíny Vlčkové, už víckerát úspěšné na turnajích vyšší třídy LET v Česku. Loni se Sárou Kouskovou prošly cutem v Dýšině a získaly skvělá umístění na 22. a 54. místě výsledkové listiny.
Nadějná Kristýna Frýdlová prošla cutem LETAS už na loňském Evli Finnis Ladies Open a další Češky budou také chtít do pořadí promluvit.
Dá se odvážně předpokládat, že nejméně čtyři české hráčky projdou cutem a tajně doufat aledpoň v jedno Top 10.

Leaderboard

*

L-159 ALCA

L-159 odstartovaly Pro-Am

Úterý – Pro-Am a Players Party 

Foxconn Czech Ladies Challenge byl zahájen turnajem Pro-Am. Flighty, které vytvořilo osmnáct profesionálek, partneři a hosté odstartovaly z osmnácti odpališť canon startem. Startovním signálem byl přelet dvou bitevních letounů L-159 z nedalekého čáslavského vojenského letiště.

První dvě místa Pro-Amu patřila týmům společnosti Foxconn, přičemž zvítězili Radim Hofman, Michal Hož a Martin Šmíd s profesionálkou Lindou Henriksson z Finska výsledkem 30 pod par. Druhý tým byl posílen o Patrika Jeřichu, který svým spoluhráčům (francouzská profesionálka Isabelle Boineau, amatéři Vasilii de Moigne a Martina Opavová) pomohl k výsledku 27 pod par.

Třetí místo obsadil tým vedený španělskou profesionálkou Martou Silvou, k němuž patřil také někdejší nejlepší házenkář světa Filip Jícha se svými házenkářskými kolegy Danielem Kubešem a Milošem Slabým. Dvojnásobný vítěz Ligy mistrů nyní působící v Barceloně, ozdobil turnaj nevídaným eaglem na čtyřparové jamce číslo pět, kde první ranou trefil green a pak úspěšně zaputtoval. „Byl to můj první eagle v životě,“ radoval se Jícha.

Hrálo se formátem Tour Scramble, což je upravený Texas Scramble, při výběru nejlepšího ze všech drajvů a pokračováním z této pozice vlastním míčem každého hráče.

Po skončení turnaje bude následovat slavnostní zahájení a Players Party.

Ředitelem Pro-Amu je Luboš Klikar, hlavním rozhodčím Aleš Libecajt, rozhodčími Petrové Rada, Vávra a Vošvrda.

*

CasaSerena

Casa Serena

Úvod
Nadcházející Foxconn Czech Ladies Challenge ze  Série LAT Access budou na Casa Serena hrát  čtyři české profesionální golfistky: Lucie Hinnerová, Šideri Váňová, Eva Koželuhová a premiérově po své nedávné profesionalizaci Karolína Vlčková.  Promotér turnaje, Česká golfová federace nominovala dvaadvacet amatérek:.

Amaterky2

Turnaj je silně obsazen. Jsou přihlášeny MacLaren, Boinerau, De Roey, Westin, Sobron, Alonso, Prat, Schlasberg, Duvernay, Boineau, Wolf, Lerquin, Pegova, Andre, Hedberg, Cowley, Rominger, Maetzler a Maisongrosse. Po delší herní odmlce se účastní i vynikající slovenská profesionálka  Zuzanaa Kamasová, vítězka turnaje Ladies European Tour.

Pěkně nabitá je i čekačka, kde jsou Hedberg, Andre, Gidali, McRae, Šimanskaja nebo amatérské mistryně ČR Ursa Orehek a Franziska Friedrich.

Soukromé hřiště Casa Serena na břehu vodní nádrže Vrchlice má civilní par 71 a délku 6.364 metrů.
Bylo stavěno v součinnosti s ekology. Je v Čechách vzorové, ekologicky vyhovující golfové hřiště.

Vstup pro diváky je po celý turnaj volný.  Pro děti a mládež bude v  areálu bude probíhat golfová akademie pod patronací České golfové federace a trenérů  České PGA.

Turnaj se koná na hřišti titulárního partnera, mezinárodní společnosti Foxconn, a také s přispěním marketingové společnosti GM Pro, dlouholetého partnera českého golfu.

Leaderboard

Odkazy:      Casa Serena     Hřiště na satelitní mapě     Stránky turnaje

.

.