LETAS na Casa Serena – 1. kolo

20.06.2017 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Frydlopva

Kristýna Frýdlová

LET Access Series –  Foxconn Czech Ladies Challenge, Roztěž (22. – 24.6.2017)

Čtvrtek – 1. kolo
Na horní část výsledkové listiny je radost pohledět, hemží se to tam českými vlaječkami. České amatérky trhají na cucky papírové předpoklady a hrnou se jak velká voda do předních pozic. Nejlépe se uvedla Kristýna Frýdlová. Zapsala sedm čistých birdie a sdílí druhou pozici (-3) s dalšími pěti hráčkami. Do Top 10 se na 8. místě ještě vešly Hana Ryšková s jedním eagle, Marie Luňáčková a Patricie Macková, všechny se skore -2. Prostě paráda.

Z profesionálek se nejvýš dostala Šideri Váňová na 17. místo (-1), o ránu před novopečenou profesionálkou Karolínou Vlčkovou (E).  Českými vlaječkami se to hemží i na opačné straně výsledkové listiny. Jsou u jmen českých hráček, kterým se vstup do turnaje nevydařil.

Vede Skotka Viki Lang -4.

Pozice českých hráček po 1. kole:

VyslLETAS_1k

Leaderboard

*

Casa Sereny Driving

Středa – tréninkový den na Casa Serena

Středa – tréninková kola
Ve středu se hráčky věnovaly přípravě na ostrá kola a poznávaly hřiště Casa Serena.

“Připravuji se stejně, jako na každý turnaj,” řekla vedoucí hráčka žebříčku LETAS, vítězka Azores Open, třetí na VP Bank Ladies Open a osmá na nedávném Elvi Ladies Finnish Open Angličanka Meghan MacLaren. “Bude se snažit hrát chytře a uvidíme co se stane,” uzavřela.
Ve své první vítězství doufá třetí hráčka žebříčku Charlotte Thompson, druhá na Elvi Ladies Finnish Open.
Čtvrtá hráčka žebříčku Isabela Boineau je na turnaj také připravena. “Jsem šťasná z vítězství na Jabra Open a cítím se skvěle,”řekla.

Z postů českých hráček na Facebooku vyzařuje radost a dobrá nálada. Atmosféru profesionálního turnaje a exkluzivní prostředí soukromého klubu Casa Serena si naše hráčky evidentně užívají. Česká špička je kompletní, bohužel chybí Kousková, která ve Švédsku válčí o účast na Ping Junior Solheim Cup.

Kromě ostřílených profesionálek Váňové, Hinnerové a Koželuhové, které hrají turnaje LETAS pravidelně, se naděje vkládájí do čerstvé profesionálky Karolíny Vlčkové, už víckerát úspěšné na turnajích vyšší třídy LET v Česku. Loni se Sárou Kouskovou prošly cutem v Dýšině a získaly skvělá umístění na 22. a 54. místě výsledkové listiny.
Nadějná Kristýna Frýdlová prošla cutem LETAS už na loňském Evli Finnis Ladies Open a další Češky budou také chtít do pořadí promluvit.
Dá se odvážně předpokládat, že nejméně čtyři české hráčky projdou cutem a tajně doufat aledpoň v jedno Top 10.

Leaderboard

*

L-159 ALCA

L-159 odstartovaly Pro-Am

Úterý – Pro-Am a Players Party 

Foxconn Czech Ladies Challenge byl zahájen turnajem Pro-Am. Flighty, které vytvořilo osmnáct profesionálek, partneři a hosté odstartovaly z osmnácti odpališť canon startem. Startovním signálem byl přelet dvou bitevních letounů L-159 z nedalekého čáslavského vojenského letiště.

První dvě místa Pro-Amu patřila týmům společnosti Foxconn, přičemž zvítězili Radim Hofman, Michal Hož a Martin Šmíd s profesionálkou Lindou Henriksson z Finska výsledkem 30 pod par. Druhý tým byl posílen o Patrika Jeřichu, který svým spoluhráčům (francouzská profesionálka Isabelle Boineau, amatéři Vasilii de Moigne a Martina Opavová) pomohl k výsledku 27 pod par.

Třetí místo obsadil tým vedený španělskou profesionálkou Martou Silvou, k němuž patřil také někdejší nejlepší házenkář světa Filip Jícha se svými házenkářskými kolegy Danielem Kubešem a Milošem Slabým. Dvojnásobný vítěz Ligy mistrů nyní působící v Barceloně, ozdobil turnaj nevídaným eaglem na čtyřparové jamce číslo pět, kde první ranou trefil green a pak úspěšně zaputtoval. „Byl to můj první eagle v životě,“ radoval se Jícha.

Hrálo se formátem Tour Scramble, což je upravený Texas Scramble, při výběru nejlepšího ze všech drajvů a pokračováním z této pozice vlastním míčem každého hráče.

Po skončení turnaje bude následovat slavnostní zahájení a Players Party.

Ředitelem Pro-Amu je Luboš Klikar, hlavním rozhodčím Aleš Libecajt, rozhodčími Petrové Rada, Vávra a Vošvrda.

*

CasaSerena

Casa Serena

Úvod
Nadcházející Foxconn Czech Ladies Challenge ze  Série LAT Access budou na Casa Serena hrát  čtyři české profesionální golfistky: Lucie Hinnerová, Šideri Váňová, Eva Koželuhová a premiérově po své nedávné profesionalizaci Karolína Vlčková.  Promotér turnaje, Česká golfová federace nominovala dvaadvacet amatérek:.

Amaterky2

Turnaj je silně obsazen. Jsou přihlášeny MacLaren, Boinerau, De Roey, Westin, Sobron, Alonso, Prat, Schlasberg, Duvernay, Boineau, Wolf, Lerquin, Pegova, Andre, Hedberg, Cowley, Rominger, Maetzler a Maisongrosse. Po delší herní odmlce se účastní i vynikající slovenská profesionálka  Zuzanaa Kamasová, vítězka turnaje Ladies European Tour.

Pěkně nabitá je i čekačka, kde jsou Hedberg, Andre, Gidali, McRae, Šimanskaja nebo amatérské mistryně ČR Ursa Orehek a Franziska Friedrich.

Soukromé hřiště Casa Serena na břehu vodní nádrže Vrchlice má civilní par 71 a délku 6.364 metrů.
Bylo stavěno v součinnosti s ekology. Je v Čechách vzorové, ekologicky vyhovující golfové hřiště.

Vstup pro diváky je po celý turnaj volný.  Pro děti a mládež bude v  areálu bude probíhat golfová akademie pod patronací České golfové federace a trenérů  České PGA.

Turnaj se koná na hřišti titulárního partnera, mezinárodní společnosti Foxconn, a také s přispěním marketingové společnosti GM Pro, dlouholetého partnera českého golfu.

Leaderboard

Odkazy:      Casa Serena     Hřiště na satelitní mapě     Stránky turnaje

.

.

Počet přečtení: 1 139
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

Reklama
22.6.ConnecticuTravelers Championship
22.6.Munich, GeBMW International Open
24.6.ŠilheřovicGolf.cz Open Tour
28.6.Mladá BoleGolf.cz Tour
29.6.Západní ViQuicken Loans National
29.6.Paris, FraOpen de France
TOPlist