Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Tréninková centra mládeže ČGF – spolupráce s PGA C

21.04.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Ve středu 16.4. se v Praze v konferenčních prostorách Erpet Golf Centra odehrála velmi důležitá schůzka zástupců regionálních STK, pracovníků STK ČGF a členů PGA Czech.
Můžeme dokonce hovořit o historickém setkání. Zástupci všech regionů společně s vynikajícími trenéry začnou od letošního roku naplňovat společně všechny kroky, které by měly směřovat ke kvalitní přípravě i výchově hráčů v Tréninkových centrech mládeže.

 

Vznikají tak velice odborné týmy, které v každém regionu tvoří  člen Komise pro mládež a dva profesionální trenéři. Posiluje tak pravomoc Komise pro mládež (KM), protože jsou na ní přenesena veškěrá práva, kompetence a pravomoci v jednáních a kontrole činnosti TCM. Dvakrát do roka se v každém TCM jejich pracovníci společně s KM budou při pracovních schůzích zabývat konzultacemi nad metodikou a budou vytvářet motivační prostředí pro ty, kteří jsou členy TCM.

Dalším krokem bude vytváření regionálních reprezentací, které budou složeny z nejlepších hráček a hráčů TCM. Je velice pozitivní, že letos proběhne v každém regionu jeden tréninkový kemp (a to na podzim), na který mohou být povoláni i mládežníci z jiných klubů neprovozující TCM. Jedinými nominačními kritérii na tyto kempy bude výkonnost a věk hráček a hráčů. Od roku 2009 budou pak tyto kempy organizovány dvakrát do roka (jaro a podzim).

 Už koordinační schůzka v Erpetu ukázala, že každý region má určitá specifika. Nebude problém naplnit metodiku, ale je jasné, že každý region se bude k tomu, aby plnil své cíle, ubírat trošku odlišnými cestami, které budou šité na míru každého regionu. Jednoznačně si ale od tohoto modelu slibují hodně jak zástupci STK a KM, tak i prezident PGA Czech, Petr Nitra.

Pro zajímavost uvádíme jména členů PGA C, kteří jsou do tohoto projektu zapojeni. Jedná se zcela jistě o velice vynikající trenéry s mnoha zkušenostmi:

ZÁPAD  A; Oldřich Nechanický a Karel Skopový                                              
ZÁPAD  B; Jan Juhaniak a Jiří Němeček             
VÝCHOD  A; Jiří Seifert a Jiří Štryncl
VÝCHOD  B; Ondřej Trupl a Martin Měch

 Seznam všech TCM v ČR:

Golf Club Karlovy Vary, Golf Club Beřovice, Golf & Country Club Svobodné Hamry, Beskydský Golfový Klub, Golf Club Nová Bystřice, Golf Club Erpet Praha, Golf Club Hradec Králové, Golf Club Austerlitz, Golf Club Sokolov, Golf Club Praha, Golf Club Liberec, Golf Club Brno, Golfový Klub Hluboká n/V, Golfový Klub Líšnice, Golf Club Mladé Buky, Golf Club Olomouc, Royal Golf Club Mariánské Lázně, Golf Club Pardubice, Park Golf Club TJ Mittal Ostrava, Valašský Golfový Klub a Zámecký Golf Club Kravaře.

Autor: ČGF,  Michael Jon