Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

TRAGÉDIE PRO HNATIUKA, VÍTĚZSTVÍ PRO MATTIACE

01.07.2002 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Kanaďan Glen Hnatiuk se přesvědčil, že vyhrát turnaj US PGA Tour není snadná záležitost. I přesto, že vedl po sobotním kole s náskokem čtyř ran nedokázal se s rostoucím tlakem vyrovnat a skončil až v poli poražených. Vítězem se tak stal Len Mattiace.

St.Jude FedEx Classic
Len Mattiace začínal poslední den s takovým deficitem, že se ani neobtěžoval sledovat výsledkovou tabuli. Sedm ran, které ztrácel na vedoucího Glena Hnatiuka se mu zdály být příliš velkým soustem. O to větší bylo jeho překvapení, když se na osmnácté jamce dozvěděl, že vede celé startovní pole s náskokem dvou ran. „Chtěl jsem jen zahrát dva putty a skončit“, sděloval své dojmy Mattiace.
Sportovní tragédií skončil turnaj pro Kanaďana Glena Hnatiuka, který hrál celé tři dny ve velkém stylu. Vedl v pátek i v sobotu a tak se zdálo, že ho první vítězství v kariéře nemůže minout. Neděle však bývá nejtěžší. Ruce jsou svázané povinností, v hlavě se honí spousta myšlenek a ke všemu ještě ten tlak okolí a nervozita… Všechny tyto pocity musel prožívat Hnatiuk a tak bylo velmi bolestné sledovat jak přemíra snahy plodí jednu chybu za druhou. Výsledek 77 v posledním kole nakonec na lepší než dělenou 14.pozici nestačil.
To Len Mattiace mohl být spokojen se svým druhým letošním vítězstvím (v únoru vyhrál již Nissan Open). Překonáním deficitu 7 ran dostihl výkon Davise Lovea III, který také musel zdolat stejný rozdíl při svém vítězném tažení na Pebble Beach v roce 2001. Na posledním greenu se však zdálo, že může ještě dojít k rozehrávce, neboť Hnatiukův kolega ve flightu Tim Petrovic se mohl svým birdie puttem pokusit o play-off. Jeho pokus však o několik centimetrů jamku minul, ale i přesto se Petrovic radoval ze samostatného druhého místa, které je nejlepším umístěním v jeho dosavadní kariéře.
Třetí skončil Notah Begay III a na čtvrtém místě se umístil David Toms.
Výsledky:
1. Len Mattiace (69-68-65-64) -18
2. Tim Petrovic (65-68-66-68) -17
3. Notah Begay III (66-65-68-69) -16

Murphy Irish Open
Nesmírně dramatická byla i evropská PGA Tour, která nakonec své rozuzlení měla až ve čtyřjamkovém play-off. Dán Soren Hansen (ne Anders!) potřeboval na poslední jamce zahrát eagle, aby se do této rozehrávky dostal – a to se mu podařilo. Na první jamce (18) play-off však poslal míček do vody a tak se zdálo, že jeho šance skončily. Avšak ani jeden z jeho kolegů (Darren Fichardt, Niclas Fasth a Richard Bland) nezahráli lépe než par a tak i Hansenova naděje stále žila. Rozhodovala čtvrtá jamka, na které Hansenovo birdie „bralo“ první místo.
Smůlu vrchovatou si vybral Jihoafričan Darren Fichardt, kterému se dvakrát nepodařilo zahrát eagle v rozehrávce (hrála se pouze 18 jamka), i když na ně měl „zaděláno“.
Výsledky:
1. Soren Hansen (69-69-64-68) -14
2. Darren Fichardt (71-68-64-67) -14
2. Niclas Fasth (72-67-63-68) -14
2. Richard Bland (69-71-63-67) -14
[Gallery not found]