Tipsport Czech Ladies Open 2019

06.06.2019 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Golf Karlštejn

Golf Karlštejn

LET & LET Access – Tipsport Czech Ladies Open, Karlštejn (23. – 25. 8. 2019)

Na dnešní tiskové konferenci v budově  České televize seznámil promotér Luboš Koželuh média se stavem příprav na srpnový společný turnaj obou evropských ženských sérií LET a Letas s názvem Tipsport Czech Ladies Open 2019. Touto akcí se po tříleté přestávce vrací do Česka druhá nejvyšší světová série Ladies European Tour.

Na Karlštejně bude hrát 138 hráček, 50 nejlepších z LET, 50 nejlepších z LET Access, 20-28 hráček z výměnného meziturnajového programu nebo s promotérskou pozvánkou. V turnaji se může objevit až 18 českých hráček, profesionálek i amatérek.

Přihlašování teprve začalo, ale již nyní jsou na entry listu Brewerton, Dimmock, Wessberg, Lampert, Boineau, De Pradenne, Banon, vítězka z Konopište Carmen Alonso, Hall, Prat, Rominger, Cowley, dvojčata Lisa a Leona Maguire, Booth, Hedberg, Friedrich. Osobní pozvánky promotéra odešly dalším vynikajícím hráčkám a mohou se objevit ještě některá velká jména.

Dotace odměn turnaje je  120.000 Eur.

U českých hráček se předpokládá účast většiny profesionálek, s výjimkou Vlčkové a otazníkem u Spilkové. Nasazení amatérek urči Česká golfová federace po nominaci žen na různá mistrovství Evropy.

Turnaj je termínově skvěle položen do sousledné řady Evian, British Open, Czech Ladies Open a Solheim Cup.

Mediálním partnerem turnaje je Česká televize – ČT Sport. Turnaji bude věnovat velkou pozornost a sledovat bude především české hráčky. Přímé přenosy bude vysílat v sobotu a neděli kamerami na nejzajímavějších  jamkách  14, 16 a 18.

Mirko Grosman, ředitel Golf Resortu Karlštejn, seznámil média s přípravami, opatřeními na hřišti a zázemí k zajištění průběhu turnaje. „Naše hřiště je pro podobné sportovní akce velmi vhodné, jeho podoba se po dvaadvaceti letech od turnaje PGA Tour velmi změnila – hřiště vyzrálo. Je nachystáno přivítat špičkové evropské hráčky, pro nás je to výzva, věnujeme přípravě velké úsilí a věříme, že turnaj se k nám bude vracet opakovaně.“

Luboš Koželuh s dcerami Evou a Terezou

Luboš Koželuh s dcerami Evou a Terezou

Samotnému turnaji bude předcházet intenzivní zvací kampaň. Ta odstartuje již začátkem června a postupně se objeví v televizním vysílání ČT Sport, v rozhlasovém vysílání, v denním tisku i odborných golfových magazínech. Informace o turnaji můžete průběžně sledovat na online golfových portálech a na sociálních sítích Facebook a Instagram.

Promotér Luboš Koželuh pořádá komerční turnaje prostřednictvím své společnosti Premier Sports. Jeho dcery Eva a Tereza jsou vynikající golfistky. Eva je profesionální hráčkou a trenérkou, kedila Kláře Spilkové na olympiádě v Riu. Tereza je amatérskou reprezentantkou České republiky. Obě jsou několikanásobnými Mistryněmi světa v disciplíně Ski & Golf.

Odkazy:   GC Karlštejn   Hřiště na satelitní mapě   Stránky turnaje   Facebook   Instagram

foto Ivan Paggio

.