Tintěrovi předpověděl eso sponzor

30.05.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Lukáš Tintěra a Petr Dědek

Kdyby televize vybírala ránu dne, v pátek na Kunětické Hoře by volba byla jasná. Český profesionál Lukáš Tintěra se na osmé jamce trefil přímo z odpaliště a esem ozdobil druhé kolo D+D Real Czech Challenge. Rána přišla tam, kde to bylo nejlepší. Pro toho, komu se takový kousek podaří právě na tomto tříparu, byly připraveny hodinky Frédérique Constant za milion korun.

Tintěra je zároveň jediným Čechem, který si na evropském turnaji zahraje i o víkendu. „Říkal jsem si, že by bylo trapné, kdybych dal hole-in-one a neprošel cutem,“ přitakal radostně. Jamku na jeden úder už trefil, ale ne v soutěži a ne na velkém hřišti, bylo to na tříparové akademii. „Vidím, že jsem si vybral správný čas a správnou jamku,“ dodal.

Jaké nosíte hodinky?
Je to značka Orient. Dostal jsem je od kmotra k biřmování, jsou mi vzácné.

A jaké budete nosit odteď?
Pořád ty svoje. Vůbec nevím, co udělám s těmi novými, necháme to na budoucnost.

Trefil jste jamku pětkou železem. Byla to jasná volba?
Tu jamku znám. Před časem jsem tady hrál turnaj mého sponzora a zrovna na osmičce se konala soutěž beat the pro. Zahrál jsem tam snad dvacet ran. Bylo navrtáno jinde  než dneska. Ale před turnajem mi přišel e-mail právě od sponzora a v něm stálo, že když jsem si to proti nim tady tak natrénoval, odjedu z turnaje s hodinkami a autem. A ono jo.

Věděl jste, že ta rána tam jde?
Přede mnou zahrál Jerome Casanova taky dobře, míč mu skončil kousek za jamkou. Tak jsem si řekl, že by stačilo zahrát jako on, jen být o něco kratší. Bylo to přesně spočítané na vzdálenost, dneska byla podle birdie karty 179 metrů. Bylo to lehké draw, míč spadl dva nebo tři metry před tyčí a lehce tam dojel, ani o ni nebouchl. Tak jsem si mohl zapumpovat rukou.

Čekalo vás ještě deset jamek. Co jste při nich prožíval?
Bylo to těžké na koncentraci. Předtím jsem se trápil, nepadaly mi tam birdie putty. Pak přišla tahle rána a najednou jsem se cítil uvolněný. Pomohl mi Oliver Wilson tím, že mi řekl, ať si oslavy nechám až na konec kola, že jsem pořád v práci. A najednou ta spadly putty do birdie na desítce a na dvanáctce. Zbytek byl náročný, ale měl jsem podporu spoluhráčů ve flightu, lidí kolem a musím poděkovat i caddiemu.

Věděl jste, že jste poslední českou nadějí na cut?
Před startem ke mně přišel promotér pan Dědek a povzbudil mě slovy, ať se mi splaší kladiva. Za tuhle podporu taky moc děkuju.

Na Kunětickou Horu jste přitom přijel z Adamstalu, kde zrušili první kolo kvůli špatně vyznačené drop zóně a vzali vám dobrý výsledek.
Mohl jsem být i v top 10. Taky ještě na ProGolf tour napíšu e-mail. Byla to chyba pořadatelů a rozhodčí to rozsekli takhle, bylo to nespravedlivé. Když jsem šel na hřiště druhý den, cítil jsem se strašně ukřivděný a nešlo to. Říkal jsem si, proč se radši nepřipravuju na Kunětické Hoře. Taky když jsem dohrál plus pět a řekli mi, ať čekám do večera, jak se bude postupovat dál, sbalil jsem se a jel hned domů. Bylo to dobré rozhodnutí, skončil jsem ránu za cutem a peníze bych stejně nebral. (Organizátoři ponechali v platnosti výsledky jako konečné po pouhých 18 jamkách – pozn. red.)

A teď je najednou nálada na oslavu.
Zatím žádnou nechci, až se dohraje. Přece jen tu už nejsme jen proto, abychom dělali cuty, ale nějak se umisťovali. Bylo by super, dostat se o víkendu výš.

.