Tiger Woods už není v elitní TOP 100

01.04.2015 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Tiger Woods

Vítěz čtrnácti majorů na Masters Tiger Woods (39) se propadl na 104. místo v aktuálním žebříčku nejlepších golfistů. V TOP 100 chybí poprvé po více než osmnácti letech.

Golfová legenda si kvůli nespecifickým zdravotním problémům již dlouho nezahrála na žádném turnaji. Letos se Woods objevil jen na Phoenix Open, kde neprošel cutem a na Torrey Pines po jedenácti jamkách odstoupil.

Woods je nejmladším golfistou, který kdy dosáhl kariérového Grand Slamu (vyhrál čtyři nejdůležitější turnaje – Masters, US Open, British Open a USPGA Championship) a také je nejmladším golfistou, který nejrychleji vyhrál 50 turnajů na tour. Stal se i prvním sportovcem v historii, který vydělal více než miliardu dolarů.

Tiger Woods je držitelem čtrnácti titulů z profesionálních majorů, což je druhý nejlepší výsledek v mužském golfu na světě (Prvenství si stále drží Jack Nicklaus, který vyhrál celkem 20 majorů), proto se tak netrpělivě očekává, až se znovu objeví na profesionálních turnajích.

„Až budu zdravý a budu připravený hrát, určitě mě uvidíte na PGA Tour,“ uvedl na svých webových stránkách Tiger Woods.

Jestli se objeví na Masters, to se stále ještě neví. Nicméně Woodsův agent Mark Steinberg potvrdil, že jeho klient odletěl do Georgie, kde si v úterý zahrál na hřišti Augusta National Golf Club. Na místě, kde již čtyřikrát vyhrál legendární zelené sako.

„Tiger pokračuje v pilování své hry a v následujících dnech oznámí, jestli se Masters zúčastní,“ napsal Steinberg.

Po výhře na US Open v roce 2008 si Woods odpočinul až do konce sezóny, kvůli zranění levého kolena. A od té doby se mu zdravotní problémy vracejí, včetně potíží ze zády. Jestli se jeden z nejpopulárnějších sportovců světa dokáže vrátit mezi golfovou elitu, možná uvidíme už 9. dubna, kdy Masters na hřišti Augusta National Golf Club začíná.