obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Tiger Woods: 66 ran v 2. kole

31.07.2015 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Novinky

quicken loansPGA Tour  • Quicken Loans National • hřiště Robert Trent Jones GC • Gainesville, VA, USA • Datum: 30.7.-2.-8.2015 Dotace: 6,7 milionu dolarů  Pro vítěze: 1,206 milionu dolarů  FedExCup Body: 500 www.QLNational.com

2. kolo

Tiger Woods

Tiger Woods

Vypadá to, že se Tigerovi Woodsovi (39) vrací forma. V pátečním kole turnaje Quicken Loans National si zapsal -5, 66 ran. S celkovým skore -8 je na děleném 5. místě. V leaderboardu se posunul o 22 míst vzhůru. Povedlo se mu šest birdie, jedno bogey na čtrnátce.

Woods sice snil o čistém kole bez bogey, ale nakonec ránu na jamce č.14, kdy pokazil drive, pojal s nadhledem. „Byl to prostě jeden velký dlouhý draw, který se stočil o 90 yardů.“ Následovaly tři putty a bylo z toho jeho první a poslední bogey. Je to škoda, po 32 jamkách byl Woods na skore -11.

“Potom co jsem to tak zvoral, mě to znovu nakoplo. Začal jsem se víc soustředit na to, jak hraji místo toho, abych jen pálil jednu ránu za druhou,“ řekl Tiger Woods, který na následujících 13 jamkách zahrál šest birdie. Stejně jako v 1. kole začátek hry se mu příliš nevydařil, ale dokázal se opět soustředit a skorovat.

Kromě čtrnáctky Woods vypadal, že je s novým švihem, který nacvičuje s trenérem Chrisem Como, spokojený, a že se jeho styl konečně ustálil. Vítěz 14 majorů trefil v 2. kole 10 ze 14 fairwayí a 14 z 18 greenů v regulaci. Je o tři rány za lídrem Japoncem Ryo Ishikawou.

“Cítím, že jsem opět ve hře a mám na to zase vyhrávat. Ještě před rokem a půl jsem zvítězil pětkrát. To je hezké číslo, ne? A není to tak dlouho, kdy jsem byl hráčem roku,“ dodal Tiger Woods.

Realita je ale taková, že vítěz 78 PGA turnajů nutně potřebuje Quicken Loans National vyhrát, aby se příští týden kvalifikoval na World Golf Championships-Bridgestone Invitational, který Woods vyhrál již osmkrát.

Nejlépe placený sportovec světa roku 2007 bude hrát na posledním letošním majoru PGA Championship a řekl, že se ještě uvidí, zda se objeví i na Wyndham Championship, posledním turnajem před FedExCup Playoffs. Woods je nyní  v žebříčku FedEx Cupu na 197. místě.

ln2.kolotg

1. kolo

Bývalá světová jednička Tiger Woods (39) zahrál ve čtvrtek skore -3 (68 ran) a v úvodním kole turnaje Quicken Loans National skončil na děleném 27. místě.

2015 U.S. OpenNa první jamce Woods hrál vlevo do roughu a turnaj tak začal s bogey – po osmé na jeho devíti startech. Na následujích třech jamkách si zapsal další dvě bogey. Vítěz 14 majorů se ale nenechal rozhodit, a jakmile dal birdie na pětce, jeho hra začala opět připomínat staré dobré časy, kdy Tiger Woods patřil ke světové špičce.

Na dalších devíti jamkách zahrál vítěz 79 PGA turnajů šest birdie, z toho čtyři v řadě. Úvodní kolo tak Woods skončil tři rány pod par, pět ran za lídry Retiefem Goosenem a Ryo Ishikawou.

1438302616259

Skore karta Tiger Woodse

Woodsovi se povedlo zahrát 14 greenů v regulaci (77,78% úspěšnost), přesto jen osmkrát trefil fairway (57,14% úspěšnost).

Tentokrát se mu ale hodně dařilo puttování –  celkově si zapsal pouze 28 puttů, z toho devět jednoputtů.

„Hrál jsem dobře, trefoval jsem se dobře,“ okomentoval svou hru Woods a dodal: „Cítím, že jsem dobře puttoval. Nyní musím hlavně zůstat klidný a třeba se mi opět povede vyhrát.“

Na Woodsově tváři bylo s každým birdie vidět, jak bývalá světová jednička postupně získává sebejistotu.

„Takhle jsem naposledy hrál v Augustě. Jakmile začnete skorovat, uvědomíte si, že puttování je pro vaši hru naprosto klíčové. Je hezké, že zase začínám hrát pořádně,“ řekl Tiger Woods.