Tiger v Koreji, Clarke v Japonsku

15.11.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené

V období, kdy ani americká ani evropská PGA Tour nemají své turnaje se její hráči většinou rozutíkají do všech koutů světa. Někteří za dovolenou, někteří za hrou. Tiger Woods byl viděn při Korean Skins Game na Jeju Island, Darren Clarke o kousek dále v Japonsku a na americké půdě se hrál Franklin Templeton Shootout.

Franklin Templeton Shootout
Tiburon Golf Club, Naples, Florida

V období zvaném “silly season” (volně přeloženo jako okurková sezóna) se většina

golfistů vydává na dovolenou. Pro ty, kterým se stále ještě chce hrát golf je

připravena řada turnajů “nižší” třídy a rozličných formátů. K těm tradičnějším patří

Franklin Templeton Shootout na FLoridě. Je to turnaj dvojic, který se hraje na tři dny

třemi různými způsoby – hráči se nejprve střídají v úderech (alternate shot), ve

druhém kole hrají lepší o obou míčů (better-ball) a třetí den je na pořadu scramble.
Čtyři birdie na posledních pěti jamkách a celkové skóre 61 ve finálovém kole – tak to

byla vizitka vítězné dvojice Hank Kuehne-Jeff Sluman. O dvě rány porazili druhé v

pořadí Steva Flesche-Justina Leonarda a obhájili tak vítězství z minulého roku. Mezi

sebe si rozdělí vítěznou prémii ve výši 300 tisíc dolarů.
Mezi dvojicemi nechyběla ani rodinná dvojka Bill a Jay Haasovi, kteří obsadili dělené

Raon Golf Club, Jeju Island, Jižní Korea
Tiger Woods, K.J.Choi a Colin Montgomerie doplněni o domácí hráčku Se Ri Pak – tak to byla startovní listina “skinů” hraných v Koreji. Hrálo se o 200 tisíc dolarů, které byly určeny pro charitativní účely. Nakonec si devět skinů připsal Monty, po pěti si rozdělili Woods a Choi a na Se Ri Pak – i přesto, že si vytvořila několik slibných šancí – nezbyl ani jediný. Woods v Koreji nejprve odehrál Pro-Am a teprve poté se účastnil tohoto jednodenního turnaje.

Taiheiyo Masters
Taiheiyo Golf Club, Japonsko
Evropský rydercupový reprezentant Darren Clarke si vcelku jasně poradil se zbytkem startovního pole a zvítězil na tomto turnaji. Je to již jeho druhé vítězství na japonské půdě, když to první si připsal na Chunichi Crowns v roce 2001. Zde utvořil rekord klání s výsledkem mínu 22 a až šest ran za ním zůstal další z evropanů Lee Westwood, který tento turnaj vyhrál třikrát v letech 1996-98. Westwood se o druhé místo musel podělit s domácím Nozomi Kawaharou.