Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

TIGER LADÍ FORMU

07.07.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Dva týdny před dalším v pořadí již třetím major turnajem British Open ladí formu světová jednička Tiger Woods. Na výročním 100. Western Open zvítězil s velkým náskokem před ostatními. Na evropské PGA Tour zase exceloval hrdina Ryder Cupu Phillip Price, který si připsal již třetí vitězství ve své kariéře.

US PGA Tour – Western Open
Cog Hill Dubsread Course, Lemont, Illinois

Dohady o chabé formě a celkové krizi světové jedničky Tigera Woodse vzaly za své o tomto víkendu. Na turnaji Western Open, který je jedním z nejstarších na sérii US PGA Tour Woods dokázal svou nadvládu nad svými soupeři a přesvědčivě zvítězil.
Western Open slavil již své 100. výročí a mezi jeho vítězi najdeme ty nejslavnější jména golfové historie – Ben Hogan, Jack Nicklaus či Arnold Palmer. Tiger Woods nenechal nikoho na pochybách, že se mezi tyto veličiny chce zapsat také. Vedl od prvního dne soutěže a ostatní odsoudil do role přihlížejících statistů. Nakonec se celkové skore zastavilo na výsledku mínus 21, což bylo vyrovnání rekordu z roku 2001 vytvořeného Scotem Hochem. I tak zvítězil velmi přesvědčivě s náskokem pěti ran před druhým Richem Beemem.
Dva týdny před British Open, na kterém by Woods chtěl napravit loňský neúspěch se tak forma světové jedničky dostává do těch správných obrátek. Slovy chvály nešetřil ani druhý v pořadí Rich Beem:“Tentokrát jsme mezi sebou měli supermana, kterého by nikdo nezastavil.“ Tři birdie a eagle, kterými začal Beem druhou devítku měli turnaj trochu zdramatizovat, ale toho se již vítěz loňského PGA Championship nedočkal.
Tiger Woods se poté přiznal, že mu lépe sedí hrát z prvního místa:“Zahrajete-li stejně jako v minulém kole máte velkou šanci vyhrát. A uděláte-li nějakou chybu, máte stále ještě náskok, který ji kompenzuje. Takže bogey na poslední jamce už nic neřešilo.“
Na třetím místě se seřadili vítězové dvou letošních majorů – Mike Weir a Jim Furyk. Do trojice je doplnil ještě Jerry Kelly. Všichni ztráceli na vítězného Woodse sedm ran.
Výsledky:
1. Tiger Woods (63-70-65-69) -21
2. Rich Beem (69-71-65-67) -16
3. Jim Furyk, Mike Wier, Jerry Kelly všichni -14


European PGA Tour – Smurfit European Open
K Club, Irsko

Necelý rok poté, co zvedal ruce ve vítězném gestu na Ryder Cupu mohl tak Phillip Price učinit znovu. Tentokráte se neradoval z vítězství nad Philem Mickelsonem v památném souboji Davida s Goliášem, ale na turnaji evropské PGA Tour Smurfit European Open.
Na hřišti K Club, kde se mimo jiné bude hrát Ryder Cup v roce 2006 se 36letý Welšan dokázal vypnout k výbornému výkonu a o jedinou ránu porazil Skota Alastaira Forsytha a Marka McNultyho ze Zimbabwe. K třetímu triumfu na PGA Tour mu pomohlo skvělé birdie na vůbec poslední jamce turnaje.
Vítězná suma necelých 500 tisíc eur ho posunula na šesté místo evropské Order of Merit.
Výsledky:
1. Phillip Price (66-69-67-70) -16
2. Alastair Forsyth (66-70-69-68) -15
2. Mark McNulty (68-69-68-68) -15

[Gallery not found]