Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Tiger je bez Gillette

26.12.2010 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Společnost Procter & Gamble na konci tohoto roku s Tigerem Woodsem už neobnoví smlouvu.
P & G se tak připíše na seznam společností, které s golfistou zrušily kontrakty po odhalení jeho nemanželských afér.

P & G spolupracovala s Woodsem, Rogerem Federerem, Lionelem Messim a s desítkami dalších sportovců,  kteří byli součástí tříleté marketingové kampaně „Gillette Champions“. Gillette, která Woodse v kampani přestala používat již před měsíci, své rozhodnutí oznámila ve čtvrtek.

Woods byl kdysi jednou z nejvíce vyhledávaných tváří ve sportu pro reklamní kampaně a také byl prvním sportovcem, který si vydělal jednu miliardu amerických dolarů, což je zhruba 19, 3 miliard korun. Nicméně od dob, kdy v médiích začaly dominovat články o jeho nevěrách, s ním společnosti začaly smlouvy na reklamu rušit.

Woods rázem přestal být tváří například Accenture LLP, AT&T Inc. i Gatorade. Společnosti Gillette a Tag Heuer sice s Woodsem hned smlouvu nezrušily, ale zastavily výrobu reklam s jeho tváří.

Nike, která více investovala do Woodsových golfových schopností, než do jeho image symbolu dokonalosti, s ním nadále zůstává. Woods se po roce bez vítězství a ztrátě postu světové jedničky, snaží svou golfovou reputaci znovu vybudovat.

Gillette opustila i další sportovce, kteří figurovali v kampani, patří mezi ně i fotbalisté Messi a Thierry Henry. Nadále si Gillette ponechává tenistu Federera, hvězdu NHL Alexe Ovechkina a kapitána New York Yankees, Dereka Jetera.

 Aneta Zárubová