Tiger a Austrálie, zajímavý příběh

03.08.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Tiger Woods si v listopadu zahraje Australian Open, které se hraje týden před Presidents Cupem. V Sydney se tak objeví poprvé od doby, kdy se stal profesionálem. Organizace Golf Australia oznámila, že Woods na hřišti The Lakes od 10.-13. listopadu nastoupí proti hráčům jako je obhajující šampión Geoff Ogilvy, Dustin Johnson, Bubba Watson, nebo Greg Norman. Presidents Cup se koná o týden později na hřišti Royal Melbourne.

Woods, který se poslední tři měsíce trápí se zraněním Achillovy paty a kolena je nyní na 26. Pozici na žebříčku Presidents Cupu. Do týmu USA se kvalifikuje ale pouze nejlepších deset amerických hráčů k 18. září. Kapitán Prezidents Cupu, Couples prý ale zvažuje vybrat Woodse do týmu, pokud bude jeho hra vypadat dobře.

Čtrnáctinásobný vítěz majorů se nyní propadl na 28. místo ve světovém žebříčku. Od jeho posledního vítězství uplynulo již 20 měsíců na Australian Masters v Melbourne v roce 2009. Dvanáct dní po tomto vítězství se mu stala osudná nehoda, která nastartovala vlnu odhalení jeho nemanželských afér a celé jeho trápení. Rozvedl v srpnu roku 2010.

Woods se do Austrálie vrátil i minulý rok, kdy na Australian Masters skončil na čtvrtém místě. V Sydney hrál naposledy v roce 1996 Australian Open, který byl teprve jeho devátým turnajem v kariéře profesionála. Woods ve svém výroku, který vydala Golf Australia, přiznal, že se mu na australské půdě hraje velmi dobře. Jeho poslední návštěva Austrálie zvýšila počet návštěvníků na Masters, stejně tak zájem médií. Australská PGA tento rok také na majoru očekává rekordní počet návštěvníků.

Chvíli to vypadalo, že Woods v Australian Open hrát nebude. IMG, která organizuje Australian Masters usilovně lobovala, aby se jejich turnaj konal právě týden před Presidents Cupem. Organizátoři ale nakonec dali přednost Australian Open, které je čtvrtým nejstarším golfovým mistrovstvím.

Aneta Zárubová