Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

The PGA Merchandise Show 2006, Orlando

14.02.2006 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

The PGA Merchandise Show Orlandu které se konalo od 26. do 29. ledna 2006, přilákalo více jak 1.200 vystavovatelů a více než 43.000 návštěvníků ze 75 zemí. Tato konference přináší i jeden z největších DEMO dnů na světě, kde se na venkovním areálu prezentovalo 80 společností a k dispozici bylo 120 odpališť. Současně bylo přímo v hale výstavy k dispozici další 40 odpališť pro návštěvníky výstavy k otestování nových produktů.
Na výstavě se objevily i některé celebrity z golfového světa jako například

Jim Furyk – hráč PGA Tour

Greg Norman – hráč PGA Tour
Annika Sorenstam – hráčka LPGA Tour
Chi Chi Rodriguez – hráč Champions Tour
Dave Pelz – světoznámý trenér
Butch Harmon – světoznámý trenér

David Leadbetter – světoznámý trenér

Drivery
Většina výrobců akceptovala výzvu k výrobě maximálně možně velkých driverů (460cc) a zároveň novým trendem jsou vyměnitelná závaží, která byla dříve k vidění pouze u TaylorMade, ale nyní je akceptovala většina výrobců. Mezi hlavní novinky patřily

Adams Golf – Redline RPM 460 Dual
Callaway Golf – Fusion FT-3 (460cc)
McGregor – MacTec NVG2 (445cc)
Mizuno – MX-500 (460cc)
Nicklaus Golf – Airmax 460 DPT
Nike – SasQuatch 460
Yonex – 460 Cybestar CT

Železa
Ač železa ve stylu „žiletek“ jsou stále považována za hráčská železa, tak už i mezi profesionály jsou hráči využívající některých želez, která „pomáhají“ hráči při hře. Tento trend je velmi vidět u výrobců a jejich nabídka pro průměrné hráče se železy s velkou „cavity back“, „oversize“ a širokou hlavou se jen hemží. Rovněž se většinou objevují sety želez včetně hybridů, které nahrazují dlouhá železa. Mezi novinkami, představenými na výstavě byla tato železa s výše popsanými vlastnostmi.

Bridgestone – J33
Adams Golf – Idea a2 OS
Callaway – Big Bertha
MacGregor – NVG2
Mizuno – MX-900
Nicklaus Golf – High CT a Progressive XC
Nike – Slingshot OSS
TaylorMade R7
Wilson – Start Ci6

Rukavice
Dle výzkumu mezi prodejci rukavic kožené rukavice jsou populárnější než rukavice syntetické. Na výstavě byly představeny novinky rukavic 3M Reptile, které se chovají stejně dobře jak za sucha tak i za deště. Absolutní většina rukavic byla spojení buď pravé nebo syntetické kůže s lycrou. Mezi zajímavosti patřily spíše módní rukavice s potiskem kůstek na rukavici.

Oblečení
Na výstavě se prezentovalo 27 výrobců golfového oblečení. Mezi navrátilce na výstavy patřil Adidas, který se prezentoval produktovou řadou „ClimaCool Motion“, která si lépe poradí s vlhkostí, chrání proti UV paprskům a zároveň působí antibakteriálně. Celkově je budoucnost v golfové módě ve dvou typech produktů. Takzvané Hi-Tech módě, která je tvořena z technicky vyspělých materiálů jak již bylo zmiňováno v nové řadě od Adidas, anebo ve velice jemných (mercerovaných) materiálech, které spojují golfovou módu s odlehčenou módou do kanceláře. Moderními barvami byli různé odstíny modré, žluté a dále pak fialová, hnědá a červená, přičemž jedna z nejvíce „in“ barev byla oranžová.

Mezi další známé vystavovatele patřili Page & Tuttle, Ping, Ahead, Tail Tech and Under Armour, Como Sport, Robert Trent Jones, Bobby Jones, Jack Nicklaus Apparel, Cutter & Buck, Tehama, Izod a další.

Další Novinky
Ballzee – Nástroj na čištění míčků před patováním na greenu
BirdieBall – Plastový dutý váleček pro trénování, který i po ráně 3 železem doletí maximálně 50 metrů ale přesto Vám ukáže let Vašeho míčku (tzn slice atd…)
Ghost Tape – Páska pro prodejce holí, která umožní z každé hole udělat Demo hůl
[Gallery not found]