The Open – Ir Padraig Harrington obhájil

20.07.2008 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené

Ir Padraig Harrington obhájil své loňské vítězství na The Open Championship v anglickém Birkdale. Do čtvrtého kola vstupoval z druhého místa, které dělil s Korejcem K.J. Choiem. Přestože v posledním kole na jamkách 7,8 a 9, hrál tři bogey, berdíky na třináctce, patnáctce a eagle na sedmnáctce vše napravily. Od 17. jamky bylo jasné, že už jenom katastrofa by mohla Harringtona zbavit vítězství. Fantastickou druhou ranou na metr k jamce a následným proměněným eagle puttem na pětiparové jamce č. 17 potvrdil Harrington své právo na první místo. Prognózy jeho neúspěchu kvůli bolavému zápěstí se nepotvrdily a Ir Harrington získává klaretový džbán podruhé za sebou.

Ir Padraig Harrington (+3) obhájil své loňské vítězství na The Open Championship v anglickém Birkdale. Do čtvrtého kola vstupoval z druhého místa, které dělil s Korejcem K.J. Choiem.
Přestože v posledním kole hrál tři bogey na jamkách 7,8 a 9, berdíky na třináctce, patnáctce a eagle na sedmnáctce vše napravily a už do 16. jamky bylo jasné, že už jenom katastrofa by mohla Harringtona zbavit vítězství. Fantastickou druhou ranou na metr k jamce a následným proměněným eagle puttem na pětiparové jamce č. 17 potvrdil Harrington své právo na první místo. Prognózy jeho neúspěchu kvůli bolavému zápěstí se nepotvrdily a Ir Harrington získává klaretový džbán podruhé za sebou.
Na druhém místě se umístil další domácí hráč Ian Poulter (+7). O třetí místo se podělili Australan Greg Norman a Švéd Henrik Stenson (+9).

Dá se předpokládat, že si na chybějícího Tigera Woodse v Birkdale vzpomněl málokdo. The Open bylo napínavé, zajímavé a živé. V prvních kolech hráče zlobilo příšerné počasí, déšť vítr a zima. Po druhém kole se počasí trochu umoudřilo, zůstal silný vítr.
Ač skončil na třetím místě, divácky nejzajímavější byl třiapadesátiletý golfový veterán Australan Greg Norman. Po prvním a třetím kole vedl a do patnácté jamky posledního kola bojoval o vítězství. I tak je jeho umístění senzací a důkazem, že v golfu nehraje věk žádnou velikou roli. Další, trochu menší senzací je umístění mladičkého domácího amatéra Chrise Wooda na 5. děleném místě.
Dalším velikým aktérem byl Korejec K.J. Choi, který vedl po druhém kole. Jeho aspirace na vítězství zhatilo šest bogey v první devítce posledního kola a sněhulák na 18. jamce. Poslední kolo skončil +9 a s celkovým skore +13 skončil na 16. místě.
Zcela propadl druhý hráč světového žebříčku Američan Phil Mickelson. Skončil na 19. místě se ztrátou jedenácti úderů na vítěze (+14) .
Na 7. místě skončil Jihoafričan Ernie Els (+12), který sedá na letadlo a cestuje do České republiky na Karlštejn, stejně jako caddy Henrika Stensona Fanny Sunneson.

Další umístění: 5. Furyk (+10), 7. Els, Stricker, Allenby, Kim (+12), 16. Scott, Leonard, Choi (+13), 19. Mickelson, McDowel, Immelman, Mediate (+14), 32. Goosen (+15), 39. Villegas, Bryant, Weir (+16), 51. García (+17), 58. Montgomerie (+18), 70. Rose (+21),

Šest minulých vítězů The Open neprošlo cutem: Paul Lawrie, Tom Watson Mark O´Meara, Mark Calcavecchia, Sandy Lyle a John Daly se s The Open museli rozloučit.
Cutem dále neprošli: Čejka, Cink, Baddeley, Imada, Snedeker, Singh, Fasth, Edfors, Goydos, Weekley, Sabbatini, Jimenéz, Pampling, Otto, Holmes, Kjeldsen, Dyson, Mahan, Kelly

Dotace Open je 8,6 milionů dolarů, 125 milionů českých korun. Na vítěze čeká odměna 1,5 milionu dolarů , 23 milonů korun českých.

Informace o hřišti ……. Hřiště na satelitní mapě ……. Oficiální stránky turnaje ….. Světový žebříček ….. Finanční žebříček