Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

The Open – den poslední – triumf Tigera Woodse

23.07.2006 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Tiger Woods zvítězil ve 135. ročníku British Open, které se hrálo v anglickém Liverpoolu, na hřišti Royal Hoylake. Získal slavnou historickou trofej, stříbrný klaretový džbán. Šest hráčů jejichž součet výsledků se pohyboval v rozpětí pouhých dvou úderů, vstupovalo do posledního kola s nadějí na vítězství. Pět z nich věřilo, že dokáží překonat vedoucího Američana Tigera Woodse. Ernie Els, Chris DiMarco, Sergio Garcia, Jim Furyk a Angel Cabrera dělali co mohli, aby Tigerovi ztížili cestu za třetím titulem British Open. Woodsovo slabší třetí kolo dávalo všem naději na úspěch. Tiger však ukázal, že je stavěný z materiálu šampionů. V posledním kole zahrál bezpečných – 5,(celkem – 18), obhájil loňské vítězství a třetí titul Brtish Open je jeho. Hrál opatrně a na jistotu. Častěji nechával driver v bagu a odpaloval přesnějšími železy na úkor délky. Po posledním úderu na 18. jamce se Tiger rozplakal, nejspiš vzpomínkou na nedávno zesnulého otce, který u jeho vítězství už nemohl být. Druhé místo získal Chris DiMarco, třetí Ernie Els.

V posledním kole šel Wodds ve flightu s Garciou. Garcia upustil dvě bogey hned na druhé a třetí jamce, pokračoval nepřesnou hrou, a tak stíhací jízdu za Tigerem obstarávali Els, Di Marco, Romero a Scott. V těsném závěsu se dobře drželi Cabrera a Tanihara. Di Marco byl však jediný, který se přiblížil k Woodsovi. Ostatní stíhači vršili chybu za chybou, sami zvětšovali Wodosův náskok.

Woods ve své spanilé jízdě neměl soupeře. Trochu zaváhal na 11. jamce, kdy odstoupil od míče kvůli hlučným divákům od druhého úderu a nakonec ho neposlal na green a musel přihrávat, zahrál dva putty a první bogey bylo na světě.

Mezitím DiMarco, ve flightu před Woodsem jakoby ucítil příležitost a na 13. jamce snížil náskok na 1 ránu. Wood však na čtrnáctce, patnáctce a šestnáctce vystřihl tři berdíky za sebou a udržel si od DiMarca dostatečnou vzdálenost.

Nezadržitelné slzy, které novému mistru Velké Británie vytryskly po vítězné osmnácté jamce a objetí s manželkou Elin ukázaly lidskou tvář hráče, který prošel čtyři kola jakoby bez emocí. Vzpomínka na nedávno zesnulého otce Earla, který již nemohl sdílet synův triumfální návrat, vypustila na tvář Tigera Woodse proud slzí.

Kromě prestižního titulu z Major turnaje si z celkových 5.524.00 Euro dotace odváží vítěz 1.045.000.000. Eur, zhruba 30 miliónů českých korun. Druhé místo bere 624,673, třetí 399.500 Eur.

Kompletní výsledky

Sobota 22.7. – The Open Championship – den třetí Tiger první

Po třetím kole stále vede Tiger Woods, který dnes hrál „pouze“ –1 a má celkový součet -13. Do čtvrtého kola jsou však o pouhou jednu ránu za ním (-12) sešikování Sergio García, který dnes zahrál 65 (-7) stejně jako včera Woods, dále Ernie Els (dnes –1) a Chris Di Marco (dnes –3). O páté místo (-11) se dělí další tři hráči Jim Furyk a Angel Cabrera. Na šesté pozici (-10) se objevil neznámý Japonec Hideto Tanihara. Šest špičových hráčů vstupuje do posledního, rozhodujícího kola s rozdílem dvou úderů.

Tiger nebude mít obhajobu titulu snadnou, finále slibuje napínavé drama. Možná se předpokládalo trochu odlišné obsazení, ale Phil Mickelson má na Woodse ztrátu 10 úderů, Vijay Singh neprošel cutem a všichni ostatní vítězové a protagonisté letošních velkých turnajů; Appleby, Toms, Campbell, Oberholser, Sabbatini, Ogilvy, Donald, Pampling, Baddelley nejsou vedoucí skupině ani na dostřel, nebo je pohltil cut.

Další umístění: 10. Allenby, Goosen (-8), 16. Verplank Ogilvy (-6), 33. Sabbatini (-4), 39. Mickelson, Wir, Jimenét (-3), 48. Pampling (-2), 51. Donald (-1), 54. Senden, Westwood (par), 58. Olazábal (1), 64. O´Meara, Funk, Duval (+2).

Pátek 21.7. – The Open Championship – den druhý, Tiger první

V druhém kole The Open ukázal Tiger Woods, že bude tvrdě bojovat o třetí titul britského šampióna. Jeho dnešních –7 a celkových –12 ho pod dvou kolech vysadilo na post lídra šampionátu. Vyrovnaný rekord hřiště 65, eagle na 14. jamce, šest birdie a jedno bogey, to je dnešní bilance Tigera Woodse na vyschlém Royal Hoylake. Stejně jako Woods předvedli v druhém kole –7 i Ernie Els (celkem -11) a Chris DiMarco (-9) což je vyneslo na druhou a třetí příčku průběžného pořadí. Na čtvrtém místě je Retief Goosen (-8), o páté místo (–7) se dělí Miguel Angel Jimenéz, Adam Scott a Mikko Illonen.

Další umístění: 9. lídr prvního kola Graeme McDowel, Rory Sabbatini, Sergio García, Jim Furyk, Robert Allenby. 23. Phil Mickelson, Geoff Ogilvy, Mike Weir, Rod Pampling, 37. Mark O´Meara, Jose Maria Olazábal, Lee Westwood, 47. Luke Donald.

Obrovským překvapením je vyřazení Vijaye Singha, který v druhém kole přinesl 76 a o dvě rány celkového součtu se nevešel do cutu (Par).
Cutem dále neprošli Lucas Glover, John Daly, Aaron Baddeley, Tom Lehman, Brett Wetterich, Fred Couples, Zach Johnson, Nick Faldo, Colin Mongomerie, čerstvý vítěz Scottish Open John Edfors, Richard Green, Stuart Appleby, Padraig Harrington, Darren Clarke, Arron Oberholser a Severiano Ballesteros. Jenom z těchto vyřazených hráčů by se dal uspořádat prvotřídní turnaj.

Čtvrtek 20.7. – The Open Championship – den první, Tiger druhý

V anglickém Liverpoolu se začalo dnešním prvním kolem po stopětatřicáté bojovat o slavný klaretový džbán. Na přímořském linksu Royal Hoylake se sešli nejlepší hráči planety na třetím grandslamovém turnaji roku, The British Open Championship, zkrátka The Open. Turnaj září jmény jakými jsou Woods, Mickelson, Singh, Goosen, Furyk, Ogilvy a další a další slavná jména světového golfu. Slavné hráče přilákala nejen prestiž jednoho z nejvýznamnějších turnajů roku, na kterém není možno chybět. Lákavá je i odměna. Z celkových 5.524.00 Euro je pro vítěze přichystáno 1.045.000.000. Euro, zhruba 30 miliónů českých korun. Televizní přenos z Open můžete denně sledovat na Galaxii Sport.

Po prvním kole je v čele severoirský hráč Graemme McDowel (66 –6). Za ním na druhém místě (-5) přenocuje pětice hráčů: Američan Tiger Woods, Španěl Miguel Angel Jimenéz, Japonec Keichiro Fukabori a domácí hráči Greg Owen a Anthony Wall. O ránu pozadu (-4) je tucet hráčů, mezi kterými je Sergio García, Mike Weir, Ernie Els, Jim Furyk a Tom Lehmanm.

A kde jsou další hvězdy? O dvacáté místo (-3) se dělí např. Mickelson, Fasth, Westwood, Pampling Clarke , Sabbatini, Funk, o třiatřicáté (-2) Singh, Goosen, Baddeley, Campbell, Duval a Goosen.

Kompletní výsledky

[Gallery not found]