ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Texas šílí: Mohl to být hole-in-one ze 307 metrů

27.03.2015 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Aaron Baddeley

PGA Tour – Valero Texas Open – hřiště JW Marriott TPC San Antonio, Texas, USA. 26.-29. března 2015 (časový posun – 6 hodin), dotace: 6, 2 milionu dolarů. FedExCup body: 500 , www. valerotexasopen.com

Kdyby Aaron Baddeley nezahrál první ránu do lesa, mohl by udělat rekord turnaje a dát v Texasu Hole-in-one. Byl to ale birdie. První rána šla do stromů a druhá rovnou do jamky.

Rodák z  amerického New Hamshiru, který hraje za Austrálii, váhal na 4 paru jamky č.17, čím hrát. Nakonec zvolil driver a litoval.

“Chtěl jsem hrát trojkou železem, ale najednou jsem měl v ruce driver a sledoval, jak míček mizí mezi stromy,” povzdychl si Baddeley.

Flustrovaný hráč zahrál znovu a šel se podívat, kam jeho míček letěl. V tom uslyšel nadšený řev.

“Pořád jsem si opakoval: hlavně teď musím hrát rovně.  Pak lidé začali šílet. Míček šel rovnou do jamky. Rozhodně jsem nečekal, že se mi nakonec povede birdie,” přiznal Australan a dodal:  “Říkal jsem si, chlape, proč si to takhle nezahrál hned napoprvé?”

Kdyby se mu to povedlo, byl by v čele žebříčku Valero Open a vedl by o ránu nad  Charleym Hoffmanem. Po prvním kole je na skore – 4, 68 ran. Hoffman zahrál výsledek -5, 67 ran. Na třetím místě je Max Homa s -3, 69.

Phil Mickelson a Ryan Palmer mají skore -2 a skončili na děleném čtvrtém místě.

V Texasu byl celý čtvrtek silný vítr, který všem komplikoval hru. Hráči, kteří šli na start hned ráno, měli nespornou výhodu, protože bylo klidnější počasí. Postupně se ale vítr zvedal a dosahoval rychlosti až 60 metrů za hodinu. Nakonec se jen dvanáct hráčů dostalo pod par hřiště.

Nedařilo se golfistům jako je: Martin Kayme +10, Camilo Villegas a James Hahn +8, Jason Dufner 79 (+7), Dustin Johnson a Matt Every 78 (+6).

Počet přečtení: 3 762
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017