Tetování a 25 birdie: To je Matt Every

24.03.2015 | Dagmar Dandová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Američan Matt Every (31) vyhrál dvakrát za sebou turnaj Arnold Palmer Invitation. To se zatím povedlo jen hráčům jako je Tiger Woods a Loren Roberts.

Roberts zvítězil v letech 1994-95 a Woods vyhrál dokonce třikrát za sebou a to v letech 2001 až 2003. Every, který vyrůstal nedaleko hřiště Bay Hil, se tak posunul ve světovém golfovém žebříčku z 96. pozice na 40. místo.

A rovnou ukázal nové tetování na bicepsu. Every se nechal inspirovat písničkou od skupiny Oasis a ruku mu zdobí nápis ´Live Forever´. Vítěz z Bay Hillu ale svého činu už nyní lituje. Sice by si představoval ideální flight s Liamem a Noelem Gallagherem, ale už se svěřil, že nechat se tetovat bylo špatné rozhodnutí.

„Live Forever je moje oblíbená písnička, ale nechat si ji zvěčnit na ruku bylo poněkud pošetilé. Vlastně hodně pošetilé..,” řekl Every, který se ale rád nechává inspirovat oblíbenou muzikou.

Po minulém vítězství v Bay Hill prý dokonce uvažoval, že se jeho budoucí potomek bude jmenovat „King“. Nakonec se mu ale narodila dcera, kterou pojmenoval Quinn Palmer Every. Toho naštěstí narozdíl od tetování nelituje.

Every zahrál na turnaji Arnolda Palmera 25 birdie a předvedl brilantní puttování.

 

Kromě prémie 1 134 000 dolarů získal Matt Every i kartu PGA Tour na tři roky, účast na letošním Masters, Players a v příštím roce čestnou účast na prvním turnaji na Havaji.

Loni vysoký Američan zvítězil o ránu před krajanem Keeganem Bradleym a letos stejně tak před Henrikem Stensonem. Vyhrál se skore – 19. Pro Everyho jsou turnaje na Floridě naprosto klíčové. Na podzim se mu totiž na PGA Tour jinak moc nedařilo. Z posledních 13 turnajů v roce 2014 na šesti neprošel cutem. A letos? Ze sedmi neprošel cutem dvakrát a jednou byl dokonce diskvalifikován.

Uvidíme, jestli se Matt Every nestane hráčem jednoho hřiště.

Více o turnaji najdete ZDE

Foto kredit: Facebook PGA Tour