Terre Blanche – poslední kolo zrušeno, Melichová pátá, Spilková desátá

08.04.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Jana Melichová

Jana Melichová

LET Access Series – Terre Blanche Ladies Open, Tourettes, Francie (6. – 8.4.2018)

Neděle – 3. kolo
Finálové kolo bylo přerušeno pro silný vítr a mělo se dohrávat od 14:30. Melichová větrné třetí kolo přerušila po desíti jamkách se skore +5. Spilková po dvanácti jamkách se skore +2. Šideri Váňové zůstalo na výsledovce skore +6 po dvanácti jamkách.

Vítr však neustával, pořadatelé se proto rozhodli finálové kolo zrušit a turnaj zkrátit na dvě kola.
Platí tedy  výsledky ze včerejška a pro české barvy je to úspěch, protože se dvě české hráčky umístily v Top 10.
Obrovský úspěch zažila amatérka Jana Melichová, která obsadila 5. místo (-2) a byla vyhlášena nejlepší amatérkou. Dokonce předstihla profesionálku Kláru Spilkovou. Ta obsadila 10. místo (+2). Šideri Váňová skončila na 46. místě (+6).

Zvítězila Norka Marita Engelius (-8) před Švédkou Emmou Nilsson (-5).

 Leaderboard

Jana Melichová

Jana Melichová

Sobota – 2. kolo
Česká amatérka Jana Melichová podala skvělý výkon i v druhém kole. Hrála opět 71 ran, tentokrát složených z pěti birdie a čtyř bogey. Zůstává v nejlepší desítce na 5. místě (-2). Klára Spilková zahrála 71 ran  a vylétla výsledovkou nahoru o 45 pozic na 10. místo (+2).
Šideri Váňová zahrála stejně jako v prvním kole 75 ran a prošla cutem do finálového kola na posledním postupovém, 46. místě (+6).

Vedoucí hráčka  Norka Marita Enzeligus (-8) zvýšila svůj náskok. Před druhou Emmou Nilsson (-5) vede o tři údery.

Leaderboard

.

MelichovaKunka17_129

Jana Melichová

Pátek – 1. kolo
Česká amatérka Jana Melichová se nijak nezalekla zvučných jmen a zahrála skvělé první kolo s pěti birdie, dvěma bogey a jedním double bogey. Skore 71 jí usadilo vysoko, na dělené 4. místo (-1).
Kláře Spilkové se nedařilo. Hrála dvě birdie, tři bogey a double bogey, 75 ran, tři nad par. Je na 46. pozici (+3), kterou sdílí se Šideri Váňovou. 

Nejlépe dnes hrála Norka Marita Enzeligus (-5), Vede o ránu před Španělkou Noemi Jimenez (-4), o dvě před Švédkou Emmou Nilsson (-3).

Další pozice: 4. Lampert, Gidali, Andre (-1), 10. Dimmock (E), 17. Derrey (+1), 28. Pogacar, Alonso (+2),  46. Cowley, DeRoey (+3), 46. Hedberg, Gilly (+3), 74. MacRae, Banon (+5), 109. Schaeffer (+8).

Leaderboard

.

Terre BlancheÚvod
Terre Blanche Ladies Open hrála Klára Spilková v půlce března 2011 jako svůj vůbec první profesionální turnaj kariéry. Skončila tehdy na 22. místě. Pak tuto akci na dlouho vynechala. Na start se postavila opět předloni, kdy skončila devátá a loni, kdy získala čtvrté místo. Letos jsou kromě Spilkové na přihlašovací listině uvedeny ještě Šideri Váňová a amatérka Jana Melichová.

Hraje se v šestatřicetijamkového resortu Terre Blanche na hřišti Le Riou. Má civilní par 72 a délku 6.005 metrů.

Dotace turnaje je 40.000 Eur. Loni zvítězila Francouzka Valentine Derrey (-12).

 

Odkazy:   Terre Blanche Resort    Hřiště na satelitní mapě    Stránky turnaje

.