Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Temné stíny nad Alexem Čejkou

24.08.2005 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Jediný zástupce, kterému český golfový fanoušek může opravdu od srdce fandit na US PGA Tour je bezpochyby Alex Čejka. A vzhledem k tomu, že se Alexovi letos příliš nedaří, nemají fanoušci a především Alex Čejka sám nad čím jásat. Pojďme si ve stručnosti analyzovat dosavadní sezónu 2005.Alex Čejka začínal tuto sezónu s odhodláním zajistit si účast v elitní US PGA Tour hned v úvodních turnajích. V prvním turnaji sezóny Buick Invitational se mu podařilo projít cutem, skončil na 56.místě a získal necelých 11 tisíc dolarů. Následovaly však vzestupy a pády, které se zdály být ukončeny až velmi solidním 12.místem na Players Championship. Za to inkasoval letošní nejvyšší výdělek – 156 tisíc dolarů. Zdálo se, že to byl odrazový můstek, který Alex ke svým lepším výkonům potřeboval. Nicméně to bylo poprvé a naposledy v dosavadní sezóně, co se Čejka dokázal v turnaji dostat do TOP 15. Zvláště pak v posledních týdnech se jeho výsledky ani zdaleka nedají nazvat úspěchem – o ránu neprošel cutem na British Open, když na osmnáctce trefil aut… o ránu neprošel cutem na International, na PGA Championship i na „druholigovém“ Reno-Tahoe Open. Bilance posledních pěti turnajů je tristní – čtyřikrát neprošel cutem a jen jednou „bodoval“ děleným 40.místem v Milwaukee na US Bank.

V současné době je Alex Čejka s výdelkem těsně pod hranicí 400 tisíc dolarů na 132. místě Order of Merit. A to je místo, které kartu na příští ročník US PGA Tour rozhodně nezajišťuje. Ve světovém žebříčku se také propadl a patří mu 98. příčka. Takže zrekapitulujme si to ještě jednou – odehrál letos zatím 23 turnajů z čehož byl pouze jednou v TOP15 (a 2×21), 11krát neprošel cutem a jednou byl diskvalifikován (na MCI Heritage za hraní s nedovoleným míčem). Doufejme, že Alex ještě zvrátí tento nepříznivý vývoj. Času je na to ještě stále dost.

Jeho následujícím turnajem je BMW Championship v německém Eichenriedu (severně od Mnichova), kde ho čeští fanoušci mohou spatřit po boku dalších skvělých hráčů – Dalyho, Jiméneze, Langera, Falda, McGinleyho a dalších. (Zpráva těsně před turnajem BMW: Alex Čejka ohlásil, že do Mnichova nepřijede)

Pokud by někdo chtěl zabrousit na jeho webovské stránky tak zde je link: www.alex-cejka.com.
Oficíální profil a ostatní statistiky si můžete prohlédnout například na www.pgatour.com v sekci „Players“. [Gallery not found]