TAKÉ MICKELSON UMÍ VÍTĚZIT

26.01.2004 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené

Po odmlce, která trvala dlouhých 18 měsíců se do vítězné formy vrací Phil Mickelson, kterému pět kol turnaje Bob Hope Chrysler Classic sedělo. Evropská PGA Tour, která je na návštěvě v Jihoafrické republice viděla dramatickou rozehrávku při duhnill Championship.US PGA Tour – Bob Hope Chrysler Classic
PGA West (finále), Kalifornie

Turnaj Bob Hope Chrysler Classic patří mezi velmi oblíbené, a to jak z hlediska hráčů, tak i diváků. Turnaj se hraje v průběhu pěti dnů na čtyřech různých hřištích (PGA West, Bermuda Dunes, Indian Wells a La Quinta) a společně s profesionály zde hrají také amatérské týmy složené z celebrit. Bob Hope, který turnaji před více než 40 lety dal své jméno, je známým komikem a proto nikoho nepřekvapí, že se na startu objevují herci, sportovci, zpěváci a v minulosti i bývalí američtí prezidenti. Letos se mezi amatéry představili například rocker Alice Cooper, zpěvák Michael Bolton, herec Kevin Sorbo či tenista Pete Sampras.
Také mezi profesionály má Bob Hope Classic velmi dobrý zvuk a proto i letos se startovní pole zvučnými jmény jen hemžilo. Početná divácká kulisa však byla zvědavá především na první start Phila Mickelsona, kterému se loňská sezóna vůbec nevydařila. I proto měl silnou motivaci turnaj znovu vyhrát a zopakovat tak svůj výsledek z roku 2002. Je nutno říci, že za svým cílem vykročil velmi rázně hned od samého počátku turnaje a také v průběhu následujících dnů se držel na předních pozicích. Do posledního dne nastupoval v pozici vedoucího muže celkového pořadí a v těsném závěsu za ním bylo hned několik zkušených borců.
Padesátiletý Jay Haas, který vyhrál Bob Hope Classic v roce 1988 a v minulém roce skončil druhý za vítězným Mikem Weirem, byl i letos zdatným soupeřem. Jeho precizní hra ho dostala až na konečné třetí místo o jedinou ránu za vedoucí dvojici. Tím, kdo zdárně sekundoval levorukému Mickelsonovi na špici startovního pole byl totiž Skip Kendall. 39letý Kendall, který stále čeká na své první vítězství na US PGA Tour se dokázal vypořádat s nástrahami finálového kola na výtečnou. Zahrál 65 ran (7 pod par) a hodil tak rukavici Mickelsonovi. Ten však nezaváhal a birdie na osmnácté jamce znamenalo, že o vítězi turnaje bude muset rozhodnout až rozehrávka. V té byl nakonec lepší Phil Mickelson, který tak ukončil svůj déle než rok trvající půst bez turnajového vítězství. “Je to nádherný pocit,” rozplýval se vítěz. “Nemohu se dočkat dalšího turnaje. Je to fantastické, když hrajete dobře…” Vítězného Mickelsona může mimo důkazu o zlepšené formě těšit také prémiová výhra ve výši 840 tisíc dolarů.