Světovou jedničkou zůstává Donald, McIlroy je po triumfu čtvrtý

21.06.2011 | Jiří Hovorka | publikováno v rubrice Novinky

Luke Donald

Světovou jedničkou, o které se momentálně vůbec nemluví, zůstává Luke Donald. Ten na právě skončeném US Open obsadil dělené 45. místo a pozici jedničky v aktuálním žebříčku uhájil o pouhých 0,26 bodu před Lee Westwoodem, který se na US Open svou hrou bavil a skončil na děleném třetím místě.

Ještě menší rozdíl je mezi třetím a čtvrtým. Bronzový stupínek uhájil Němec Martin Kaymer (na US Open dělené 39. místo), ale už za něho se o pouhé tři setiny bodu zařadil další Evropan a hvězda minulého víkendu Rory McIlroy. Vítězství na americkém majoru ho tak posunulo o čtyři příčky výš.

Podle mnohých je to ale jenom přestupní stanice. „Je nejlepším hráčem, jakého jsem kdy potkal a je na nejlepší cestě stát se skvělým reprezentantem tohoto sportu,“ řekl pro pga.com předešlý vítěz US Open (letos dělené 14. místo) a rovněž Severoir Graeme McDowell.

Ten dále odpověděl také na aktuální otázku, kterou po víkendu řeší celý golfový svět. „Může být tak dobrý jako Tiger Woods? Ano, má takový potenciál.“ Paralel lze najít skutečně dost. Zhruba stejný je věk, kdy oba vyhráli svůj první major. McIlroy také svým prvním a čerstvým vítězstvím stanovil rekord turnaje, když skončil -16 s 268 ránami. Toho samého dosáhl Tiger, když při svém premiérovém vítězství na majoru stanovil dosud platný rekord Masters (-18 a 270 ran).

Když se vrátíme ke světovému žebříčku, tak v něm Tiger pokračuje ve svém pádu. Po neúčasti na US Open je níž o další dvě místa na 18. pozici.

Nejlepší Američan je až pátý. Je jím Steve Stricker, který si na začátku června v americkém Dublinu připsal své jubilejní 10. vítězství v turnaji PGA Tour a na US Open skončil na solidním děleném 19. místě. Až za ním je momentálně tápající miláček amerického publika Phil Mickelson, který na US Open nezvládl především sobotu, kdy skončil +6 a celkově dělil 54. místo.

Druhým místem na US Open si naopak výrazně pomohl Australan Jason Day. Poskočil z 18. na 9. pozici.

Počet přečtení: 1 515