Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Světová jamkovka trochu jinak

25.02.2011 | Michael Jon | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Před několika lety právě na golf.cz komentoval Ivan Paggio některé strojové překlady. A že to byla zábava! Od té doby se tohle téma už nikdy neobjevilo. Když se včera moje žena u počítače přímo zalykala smíchem, nakouknul jsem jí přes rameno. Přestože si tuhle zábavu může vyrobit doma prakticky každý sám, ušetřím vám trochu času. Rozhovor Press Officera Paula Symese s italskou hvězdou je v podání Googlu naprosto báječný. Jdeme na to:

PAUL SYMES: Měli jsme vás včera a řekl, jak moc jste se těšili na hraní a dnes vám ukázal, jak moc.

MATTEO Manassero: Jo, jo, přesně tak. Těšil jsem se na tento zápas a já jsem se snažil dělat to nejlepší. Vlastně jsem hrál dobře. Hrál jsem opravdu dobře. Jsem dosáhl vítězství proti jednomu z nejlepších hráčů na světě a obhájcem titulu – ne, v minulosti vítěz této události. Takže je to jen velká vrcholem pro mě.

PAUL SYMES: č. 8 na světě, to je sakra skalpu pořídíte zde.

MATTEO Manassero: Jo, jak jsem řekl, že je to skvělý hráč, skvělý chlap. Měli jsme velmi dobrý zápas. A já jsem byl schopen vyhrát.

PAUL SYMES: A víte, kdo jste hrát v příštím kole?

MATTEO Manassero: Ne, ještě ne. Nemyslím si, že je to hotové ještě. Ale jak jsem řekl, že už je velký úspěch pro mě. Nečekám, že hodně z utkání hrát, protože nejsem zvyklý hrát zápas hrát proti takovým velkým hráčům. Takže je to již velmi dobré pro mě, a uvidíme, co se stane příštím kole. Ale tady všichni jsou velmi dobré.

PAUL SYMES: Byl tam zlom vůbec v dnešní hře, kde příliv obrátil ve svůj prospěch?

MATTEO Manassero: Myslím, že to byl velmi těsný zápas až do konce, protože jsme nikdy nedostali více než 1-1-nahoru nebo dolů. Samozřejmě je těžké, takže se nemusíte dělat hodně – nemusíte dělat hodně birdies venku. A pravděpodobně jsem jel míč trochu lépe, a podařilo se mi udržet míč, to bylo to, co jsem se snažil dělat, aby míč na fairway a zelené. A já jsem udělal tu práci dobře a to je asi hlavní bod.

Otázka: Jen jsem přemýšlel, oni mluvili o vás, že je nejmladší hráč, který kdy hrál v utkání hrát, takže vím, že právě skončil, ale to, co si myslíte, jste měli šanci vůbec být nejmladší hráč nemůže vyhrát kolo v jamkové hře?

MATTEO Manassero: Ne, já rozhodně ne – no, každý turnaj jdete tam a pokusíte se vyhrát. Ale myslím, že to je – to je pro mě hodně. To je hodně zápasů a hodně děje. Ale jak jsem říkal, já jdu kolo po kole a vidět, jestli můžu hrát moje nejlepší v každém kole. Já jsem to udělal dnes a já se pokusím udělat zítra.

Otázka: Byl jste na Ryder Cup na pár dní, že? Copak jsem tě neviděl, že tento poslední rok?

MATTEO Manassero: Jo, byl jsem tam.

Otázka: Co jste se odtamtud co namáčení do celé utkání herní zážitek, a dělal nic z toho pomoci dnes?

MATTEO Manassero: Ryder Cup, když jste tam, vy vlastně získat představu o tom, jak dobré a jak fantastické, že by bylo hrát. Takže to je to, co jsem udělal, samozřejmě sledoval Ryder Cup dostanete něco o hře zápasu. Ale já jsem byl hlavně – myšlenku všeho, co se děje v Ryder Cupu.

Otázka: Vzhledem k tomu, váš příbuzný v praxi, byli jste překvapený, že dnes vyhraje, příjemně překvapil?

MATTEO Manassero: Byl jsem trochu překvapený, ale já – víš, se budete blížit svou hru – stačí přemýšlet o své hře, stejně jako můžete. Není to snadné, ale jdete na hřiště, se pokusíte udělat své nejlepší, a pak jako den se děje, šel, jsem si myslel, že bych mohl vyhrát, protože jsme hráli tak trochu podobná hra. A pak na konci jsem vyhrál.

Jsem překvapen, protože jsem porazil osmého hráče světa. Tak je to velký úspěch pro mě. Ale já jsem myslel, že jsem mohl vyhrát.

Otázka: Pamatujete si, na jakém místě v rámci kola jednání z vás šel si úplně jistý, druh je překvapen, rád, jé, já vlastně mají šanci vyhrát tuto věc?

MATTEO Manassero: Právo na konci. Jak jsem říkal, bylo to velmi těsné. A já jsem nikdy nepřemýšlel o tom bych mohl vyhrát, dokud on minul putt na 17 a když zápas skončil. Tak to bylo až do konce. Bylo to velmi, velmi těsné.

Otázka: Jak těžké bylo posoudit vítr dnes? To vypadalo, že od okamžiku, kdy jste odstartují až do dokončení že vítr úplně otočí kolem a spousta hor druhu by blázen vám to taky?

MATTEO Manassero: Jo, je to, že tady hodně. V každém kole praxi, cvičíme s větrem vířící hodně. Takže to není snadné. Není to jednoduché, protože zelení jsou velmi ošidné. A můžete si nechat ujít soudit vítr jen trochu a skončit v místě, kde nemáte žádné výstřel a žádná šance, aby se par. Takže je to těžké. Je to velmi obtížné pro caddy, jo. Ale zřejmě to víří. Snažíte se soudit, že dobře a někdy budete mít konzervativní her, které jsou důležité na těchto zelených, kde je špatné straně – tam žádná šance zachránit par.

Otázka: Vy hit krásný záběr na 16. Jaká byla vaše myšlení – to, co klub jste hit a jaký druh výstřelu se snažíte zasáhnout?

MATTEO Manassero: Snažil jsem se – měl jsem všechny, že zelená na pravé, vítr přicházející z trochu doleva, takže to bylo složité. Je zřejmé, že miss byla ponechána, neboť v případě, že míč přistane na zelené vlevo je nezastaví. Takže jsem měl dobrý číslo vlajky a udeřil silný čerpat letce, a tak to vyšlo dobře, to vyšlo docela dobře.

Otázka: Řekněte mi něco o fanoušci po vás. Bylo to hlavně pro vás, nebo pro něj, co uděláte z davu?

MATTEO Manassero: Bylo to – dobře, to byl Steve je dnes narozeniny, tak oni byli fandění na něj. Ale bylo to v pořádku. Oni byli dobří. Myslím, že byly některé věci, někteří lidé fandit na mě, většinou na něj, ale to není – nemám opravdu nevadí.

Otázka: Jaké jsou vaše zkušenosti v jamkové hře Amatérské dní? Jsi hrál dobrý kousek z toho? Zřejmě to není úplně cizí, vám, že jste hodně, když jste hrál jako junior?

MATTEO Manassero: Jo, já jsem říkal včera jsme hráli hodně utkání hrát jako amatéři. Ale v cestě profesionálních je to něco jiného, to je důvod, proč nemám zkušenosti. Mám zkušenosti v jamkové hře jako amatér, ale ne jako profesionální. Tak jsem hrál hodně junior golf zápas hrát, ale je to jiné. Všechno je jinak.

Otázka: Jak se liší? Zřejmě jsou to lepší, ale -

MATTEO Manassero: Přesně tak, oni jsou lepší, jsou zkušenější a je to trochu jiný – je to trochu jiný přístup, že máte hrát profesionální zápas hrát turnaj, než amatérské jeden. Ale většinou jsou to lepší, přesně, ano. Nemáte šanci zahrát si proti Steve Stricker, když jste amatér, to je ono.

PAUL SYMES: Děkuji.I my děkujeme…
Michael Jon