Stylové dárky, nejen vánoční

24.12.2013 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Anglický deník Daily Mail zveřejnil na své internetové verzi seznam golfových vánočních dárků, které nezklamou. Dominují hole a oblečení, zajímavé jsou ale i některé doplňky. Co třeba sexy vypichovátko?

Internetový prodej zpoza kanálu je sice rychlý, ale pod stromeček to už zájemce z Česka nestihne. Třeba to ale může být inspirace pro ty, kteří hodlají někoho golfově obdarovat při jiné příležitosti, nebo pro váhavce a zoufalce, shánějící na poslední chvíli cokoli, a přitom nemající nápad. Nějaká kamenná prodejna s golfovým zbožím bude jistě ještě na Štědrý den otevřena.

Nápady z Daily Mail

TaylorMade JetSpeed
Horká novinka – set obsahující driver, fervejová dřeva a hybridy s nízkou hlavou byl uveden na trh teprve 13. prosince. Do úplné sady se doporučuje doplnit železy SpeedBlade stejného výrobce.

 

„Chytrý“ Cleveland
K výše zmíněnému vybavení je zapotřebí doplnit hole pro hru v bunkerech a na greenech. RTX Wedge je vyrobena s použitím technologie usnadňující hráči úmysl dát míči rotaci. Smart Square Putter je mullet, u něhož firma Cleveland uvádí třiadvacetiprocentní zvýšení přesnosti.

 

Dunlop pro začátečníky
Kdo nechce investovat tolik peněz, ale na své první tréninky si chce nosit zbrusu nové hole, toto by mohla být jeho volba. Driver DP1 se prodává za 60 liber, sada želez NZ9 za dvě stovky ve stejné měně.

 

Mistři backspinu z Mizuna
Wedge MP-T4 japonské firmy jsou označeny jako využívající koncept Quad Cut Groove, jehož cílem je co nejjednodušší tvorbu backspinu. Krom toho jsou krásné.

 

Klasika Hugo Boss
Stačí dvě jména – Henrik Stenson a Martin Kaymer. První se stal loňskou absolutní jedničkou na obou stranách Atlantiku a druhý, před časem světová jednička, na sebe upozornil vítězným puttem loňského Ryder Cupu. Tihle hoši se neoblékají špatně, ale pozor, v nové kolekci je dominantní bílá, což není pro každého.

 

Vysoký styl Ralph Lauren
Pro-fit polo triko s dlouhým rukávem je nejpůsobivější, když u něj hráč zvedne límec, pro tento účel vyztužený. A bunda do deště vůbec nevypadá jako bunda.

 

Kostky Lyle & Scott
Marná sláva, když je nějaká firma založena v roce 1874 a stále se drží na trhu, tradice k ní patří vskutku neodmyslitelně. Stejně jako asi nikdy nenastanou časy, kdy z golfových hřišť zmizí trika a svetry s tradičním kosočtverečným vzorem. I ten ale může mít více variant a tihle Skotové se zase tradic nedrží až tak přísně, čehož důkazem je letošní slušivý stojáček.

 

Kikkor Slyder Premium
Kdo se na tuhle botu podívá, sotva by řekl, že je určena pro sport na trávě, kde je třeba pevný postoj. Vypadá to jako pár mokasínů, přitom jsou skvěle vodotěsné a spiky jsou tak nenápadné, že s námi proniknete i do míst v klubovně, kam je v nich vstup zakázán.

 


Bunker Mentality

Vypichovátko, markovátko a pásek na něj, držák na skórkartu. Nic, co by hráč neznal. Ale tohle je opravdu pro hráče. Markovátko připomíná žeton na poker a všechny doplňky jsou opatřeny siluetou dívky v bikinách, držící lascivně golfovou hůl. Skvělé na odvedení protihráčovy pozornosti. Aspoň na jednu dvě jamky.

 

Maui Jim
Stejnou službu jistě udělají i brýle s desetinovou pořizovací cenou. Ale tyhle za 149 liber jsou… prostě jiné. Krom toho je bez nároku na honorář doporučuje Matt Kuchar.

 

IJP Design
Ian James Poulter je prostě elegán. A obléci se jako on znamená vzbudit pozornsot. Buď z dálky křiklavými kalhotami, nebo zblízka jemnou krejčovskou prací až do posledního detailu jako jsou originálně přišité knoflíčky na límci.

 

.