MMČR středoškolských družstev 2018

04.04.2018 | Alan Babický - Ingolf | publikováno v rubrice Novinky
A A A

VsichniV úterý 15. května 2018, se na hřišti GR Mstětice uskuteční 12. ročník  turnaje tříčlenných družstev středoškoláků který prvních devět ročníků nesl název PB Středoškolský pohár. Jedné z vrcholných domácích akcí juniorského a akademického golfu udělila u příležitosti 10. výročí Česká golfová federace právo užívat titul Mezinárodní mistrovství České republiky středoškolských družstev. ČGF je jedním z hlavních partnerů akce. Od okamžiku vstupu golfu na olympijské hry nese nad akcí záštitu Český olympijský výbor.

Denní program tradičně zahajuje slavnostní nástup všech družstev a česká státní hymna – ta původní.   

Formát PB Středoškolský poháru neklade nároky na celkové skóre jednotlivce, ale na souhru týmu. Družstva hrají systémem na rány bez vyrovnání. Na každé jamce se hodnotí 2 nejlepší výsledky dosažené družstvem. Duchovní rodiče projektu, PhDr Dana Čapková a Alan Babický, dodávají: „… ve vyspělých golfových zemích je středoškolský věk pro výchovu budoucích šampiónů i rekreačních milovníků golfu naprosto klíčové období. Před 12 lety toto bylo naší hlavní motivací a stále se snažíme přispět k propagaci golfu na „středním stupni“ nejen mezi žáky, ale především mezi pedagogy a řediteli škol.

Loni se přihlásilo celkem 34 středoškolských družstev. První tři vítězná skóre družstev byla pod par hřiště. Turnajem prošla všechna nadějná jména novodobého českého golfu, za všechny jmenujme Kláru Spilkovou a třeba Filipa Mrůzka.  

Patrony a autory ceremoniálních prvních odpalů byly sportovní hvězdy, které mohou jít účastníkům akce po sportovní stránce vzorem počínaje Kateřinou Neumannovou, přes Romana Šebrleho, přes Dominika Haška až po Vladimíra Šmicera. Historicky první patronkou byla Lucie Borhyová. Akce je od svého druhé ho ročníku součástí oficiálního kalendáře turnajů ČGF a pořádá jí společnost Ingolf s.r.o.

Zveme všechny čtenáře a zájemce, postavte si své školní družstvo a bojujte o putovní pohár a pamětní medaile.   

Více informací: www.ingolf.cz, přihlášky a propozice k dispozici tamtéž, dotazy pouze písemně na turnaj@ingolf.cz. Facebook Středoškolský pohár.

.