Start Czech PGA Tour 2014 se blíží

16.04.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Roman Šebrl a Ondřej Lieser

Soutěž českých profesionálních hráčů vstupuje do dalšího ročníku. Na konferenci PGAC byl představen nový partner Česká 1 (Czech One), se kterým bude asociace českých profesionálů túru spolupořádat. Czech One na své úterní tiskovce na Císařské louce představila program tour a její protagonisty.

Nový promotér začal zostra a připravil kalendář devíti tříkolových turnajů s vysokými dotacemi. „Chceme navázat na to nejlepší, co před námi dosáhli minulí pořadatelé. V podstatě z ničeho vytvořili skvělou Tour a my se teď budeme snažit pozdvihnout její úroveň ještě výše“, sdělil jednatel České 1 Tomáš Barták. „Prize money jsou většinou na úrovni 500 tisíc korun, s výjimkou dvou turnajů, kde je finanční dotace nižší, a samozřejmě Finále, kde je zase naopak vyšší.“

Jako tvář nepřivedla Czech One nikoho menšího než olympijského vítěze Romana Šebrleho. Poté, co svými ambicemi na olympiádu v golfu v Riu zvedl Šebrle nejedno odborné obočí, ubral na marketingových kilowatech a na úterní tiskovce na Císařské louce předložil reálnou vizi svých nejbližších golfových cílů. Jedním z prvních je uspět právě na Czech PGA Tour a získal hodnotné umístění mezi profesionály.

„Účast na Czech PGA Tour je pro mě velkou výzvou. Rád bych pomohl představit veřejnosti golf jako sport kladoucí všestranné nároky na psychiku i fyzičku hráčů. Těším se na souboje s našimi předními golfisty a věřím, že se mezi nimi neztratím,“ řekl Šebrle, který bude diváckým magnetem  Czech PGA Tour. Vedle Šebrleho bude další tváří Czech PGA Tour vynikající profesionální hráč Ondřej Lieser.

Dlouhodobým cílem nových promotérů Czech PGA Tour je stát se jedním z evropských třetiligových seriálů s možností postupu vítězů do Challenge Tour. „I to je jeden z důvodů volby náročného hracího formátu 2 + 1 den (po druhém dni cut a postup pouze 40 nejlepších do finálového dne). K dalšímu zvýšení atraktivnosti projektu slouží i turnaje pro-am, kam si profesionálové mohou zvát i své amatérské přátele, partnery či osobní sponzory. Věříme, že kompletní českou špičku náš projekt zaujme a že se čeští hráči budou chtít ukázat v co nejlepším světle,“ uzavírá jednatel České 1 Tomáš Barták.

Odkazy: … Czech PGA Czech PGA Tour