Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Starší golfisté stále dominují finančnímu žebříčku

14.01.2011 | Aneta Zárubová | publikováno v rubrice Novinky
A A A

I přes všechny své v médiích omílané strasti a dřinu za poslední rok, sedí Tiger Woods stále na vrcholu golfového finančního světa. Někteří dokonce předpovídali, že král golfového trůnu zbankrotuje. Ten ale překvapil, i tak se mu podařilo v roce 2010 získat 74 miliónů dolarů.

Tigerův příjem za minulý rok je zároveň ale jeho nejnižším za posledních deset let. Je to tedy změna oproti roku 2009, kdy vydělal 121 miliónů.

Co ale pro některé může být větším překvapením, je že čtyři z osmi nejvíce vydělávajících golfistů v roce 2010, již dlouho nevyhráli žádný významný turnaj. Po Tigerovi a Philovi byl třetí Arnold Palmer s výdělkem 36 miliónů dolarů, následován Gregem Normanem se 30 milióny, Jackem Nicklausem s 25 milióny a Garym Playerem, který byl na osmém místě s 15 milióny dolarů.

Podla Arnolda Palmera, je inovativní vize bývalého zakladatele společnosti IMG, Marka McCormacka, příčinou zdánlivě nezvyklého obchodního trendu velikánů golfové minulosti, ale i současnosti. Palmer si myslí, že výbornou strategií, kterou McCormack používal právě v jeho případě, se ukázalo být, že nikdy neslučoval podporu určitého produktu s tím, jak se Palmer profiloval na golfovém hřišti. Palmer také vysvětlil, že McCormackovým cílem nikdy nebylo prosadit Palmera jako vítěze, protože vždy přijde den, kdy vítěz přestane vyhrávat a jeho vliv ztratí význam.

Jak tedy McCormack připravil své klienty na dlouhodobý podpůrný a obchodní úspěch? Snažil se jejich vliv a působení zaměřit na vlastnosti, jako je osobní charakter, spolehlivost a čestnost. Což nás přivádí k myšlence, jak asi dopadne Tiger poté, co budou jeho hrací dny u konce.


Aneta Zárubová