Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

STAROSTI DARRENA CLARKA

27.08.2003 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Největší starostí Darrena Clarka po vítězství na NEC Invitational bylo, kam ho jeho privátní letadlo odveze na oslavu. Tiger se opět trápil a Alex Čejka se před cestou domů na turnaji neztratil.

WGC – NEC Invitational
Firestone Country Club, Akron, Ohio

Na jednom z nejprestižnějších hřišť se o minulém víkendu bojovalo v soutěži NEC Invitational, která patří pod křídla World Golf Championships. Série WGC vznikla společně se založením mezinárodní federace PGA Tours, ve kterých své síly spojily americká, evropská, australoasijská a japonská profesionální Tour. Na této půdě se zrodila myšlenka uspořádat sérii turnajů, na kterých by se nejlepší zástupci jednotlivých soutěží sešli a změřili své síly v různých formátech golfové hry. V roce 1999 se tak uskutečnily první tři turnaje – Match Play Championship (jamkovka), NEC Invitational a American Express Championship (obě hrané na rány). V následujícím roce k nim přibyl ještě jeden turnaj – World Cup, který je soutěží dvojic. Do série World Golf Championships tak tedy v současné době patří čtyři turnaje.
NEC Invitational se po roce opět vrátil na velmi uznávané hřiště Firestone Country Club, na kterém se konají turnaje US PGA Tour bez přestávky již více než 40 let. Mezi zdejší zajímavosti patří nejdelší jamka na PGA Tour. Má číslo 16 a je dlouhá 610 metrů. Avšak díky svažité ferveji tady hráči dosahují rekordních délek drajvů – přes 400 metrů.

Na NEC Invitational se představila prakticky celá světová špička. Z prvních TOP50 světového žebříčku chyběl jen Paidrag Harrington, který se omluvil kvůli očekávanému narození potomka. Woods, Els, Mickelson, Weir či Love – ti všichni se na startu objevili.
Tento turnaj byl v posledních letech občas žertem nazýván Woods Trophy, protože třikrát za sebou zde zvítězil právě nejlepší světový golfista. I tentokrát se čekalo, že na dlouhém a náročném hřišti budou klíčem k vítězství především dlouhé drajvy. Woods má také po nevydařených výkonech v posledních týdnech poslední šance, kterak pojistit další titul Player of the Year. Letos to totiž vůbec nevypadá tak jednoznačně jako v letech minulých.
Zde se nakonec potvrdilo, že jeho forma není až tak oslnivá jako na začátku sezóny. Rozpory s koučem Butchem Harmonem, které obě strany nepřesvědčivě popírají jsou však viditelné. Tiger ztratil jistotu v ránách, v kterých byl v minulosti k nepřekonání. Také puttování je nyní jeho velkou slabinou. Že by slova Phila Mickelsona o „podřadném“ vybavení uhodila hřebíček na hlavičku?
Ať tak či onak Tiger Woods zde skončil na děleném čtvrtém místě, když před posledními devíti jamkami se zdálo, že by mohl zaútočit na vedoucí pozici. Nicméně tři bogey v závěru turnaje vyhrávat nemohou a obhájce titulu obsadil bramborovou pozici.

O něco lépe si vedl Davis Love III, který skončil třetí. Upevnil si tak první místo v Money List právě před Woodsem o 400 tisíc dolarů.
Druhý skončil Johathan Kaye, jehož vítězství v play-off na Buick Classic před několika měsíci si jistě dobře pamatujeme.
Vítězství si na své konto připsal veterán Darren Clarke. Tento zkušený rydercupový reprezentant Evropy si nenechal od nikoho příliš tlačit na záda a bez větších problémů si došel již pro svůj druhý turnajový vavřín na sérii WGC. Jeho jedinou starostí po konci turnaje bylo, kam ho privátní letadlo odveze na oslavy triumfu.

Alex Čejka se před plánovaným krátkým návratem do Evropy na turnaji neztratil. Poslední kolo mu sice nevyšlo podle jeho představ, ale celkové dělené 42.místo není dramatickým neúspěchem. Alex se na začátku týdne objeví v Německu na „jeho“ turnaji a poté se již připraví na mnichovský BMW International Open. Zde bude startovat poprvé před „domácím“ publikem jako nová německá jednička.

Výsledky:
1. Darren Clarke (65-70-66-67) -12
2. Jonathan Kaye (68-69-65-70) -8
3. Davis Love III (66-70-68-69) -7