Stanislav Matuš bez podpory

06.10.2018 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

MAtusMK17_129Letos nejúspěšnější český hráč Stanislav Matuš se ocitl bez finanční podpory. Ředitel Prague Golf Teamu Michal Krejčí oznámil ukončení podpory Matuše, dnes už jediného člena týmu.

„Jsme nuceni přerušit/ukončit činnost Prague Golf Teamu, tedy především rezignovat na naši budoucí organizaci a zabezpečení tréninkové a turnajové činnosti Stanislava Matuše,“ oznamuje Michal Krejčí v oficiální zprávě. „Hlavním důvodem tohoto našeho nikterak ukvapeného, bohužel však již nyní nutného a zodpovědného rozhodnutí je dlouhodobý absolutní nedostatek finančních prostředků nutných k zabezpečení této naší práce,“ zdůvodňuje rozhodnutí ředitel PGT.

Krejčí ve zprávě uvádí jednání s Českou golfovou federací, jediným možným příjemcem dotací a příspěvků směřovaných z rozpočtu České republiky do golfu, kterou bez výsledku žádal o zvýšení podpory. Federace poskytuje Matušovi ročně částku 200.000 Kč, ta je ovšem podle slov Krejčího nedostatečná, tvoří jenom 5% procent ročních nákladů.

V praxi to znamená, že nestane-li se něco nového, zůstane Matuš jako jediný Čech s kartou na Challenge Tour příští sezónu doma.

Plný text zprávy PGT

.

.