Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Spuštěn nový web o obnově klánovického golfového hřiště

28.07.2009 | Redakce | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Na adrese www.anogolfu.cz byl spuštěn nový web o obnově klánovického golfového hřiště.  Na webu jsou mimo jiné soustředěny veškeré dokumenty týkající se jak záměru obnovy hřiště, tak i jeho historie.  Proč nový web?  Mezi lidmi jsou odpůrci hřiště cíleně šířeny nepravdivé informace o tomto záměru a veřejnost je strašena nesmyslnými informacemi například o hrozící likvidaci Klánovického lesa. Důsledně se přitom tají skutečnost, že v lese se běžně kácí podle schváleného lesního hospodářského plánu a je tak vyvoláván mylný dojem, že opětovné odlesnění části z historických golfových drah mělo být  jediné kácení v našem lese. Bylo proto nezbytné soustředit všechna fakta a dát je veřejnosti k dispozici.

„Mezi lidmi jsou cíleně šířeny nepravdivé informace o tomto záměru a veřejnost je strašena nesmyslnými informacemi například o hrozící likvidaci Klánovického lesa. Důsledně se přitom tají skutečnost, že v lese se běžně kácí podle schváleného lesního hospodářského plánu a je tak vyvoláván mylný dojem, že opětovné odlesnění části z historických golfových drah mělo být  jediné kácení v našem lese. Bylo proto nezbytné soustředit všechna fakta a dát je veřejnosti k dispozici,“ vysvětluje důvody vzniku webu Zdirad Pekárek, předseda občanského sdružení Pro-GOLF 2005, o.s., které web provozuje.

„Bývá dokonce zpochybňována i historická existence hřiště, proto jsme na webu zveřejnili mimo jiné i dokumenty o historii golfu v Klánovicích včetně historických leteckých snímků, které nezpochybnitelně prokazují existenci hřiště, a to v podstatně větší podobě, než má být nyní obnoveno,“ upozorňuje Petr Šafránek,  místopředseda sdružení, a dodává: „Na webu je také ortofotomapa Klánovického lesa se zákresem záměru, prokazující, jak nesmyslné je strašení veřejnosti likvidací lesa. Je smutné, že celá řada lidí bojuje za „záchranu lesa“, aniž by se zajímali o fakta a aniž by se přišli do dotčené lokality osobně podívat.“ 

Občanské sdružení Pro GOLF 2005,.o.s. sdružuje cca 150 občanů Klánovic a okolí, kteří aktivně podporují obnovu historického golfového hřiště v Klánovicích. Celá řada z nich nepatří mezi aktivní hráče golfu, záměr podporují jako součást obnovení společenského života v Klánovicích.

www.anogolfu.cz