Mladé Buky obarvení od 20. 8. 2018
obarvení Mladé Buky od 20. 8. 2018 pravá
obarvení Mladé Buky top od 20. 8. 2018

Spirit of Golf v Texasu – Česká republika skončila na vynikajícím 11. místě

27.10.2007 | Redakce | publikováno v rubrice Nezařazené
A A A

Také čtvrtý den reprezentace ČR předvedla skvělý výkon na světovém turnaji smíšených družstev Spirit International Amateur Golf Championship v Texasu, USA a výkonem 139 ran (-5 ran pod pa, celkem -9) si upevnila po dvou kolech dobytou fantastickou 11. pozici, s markantním rozdílem 8 ran na nejbližšího pronásledovatele. The Spirit se účastnilo nejlepších 24 světových týmů dle výsledků z MS 2006.

Muži (Stanislav Matuš a Marek Nový) opět zasypali náročné hřiště Whispering Pines Golf Club přídělem birdie (9), který spolu s šesti pary a třemi bogey znamenal výsledek 66 (-6), celkově 12 úderů pod par a dělěné 7. místo mezi mužskou částí startovního pole.
Děvčata (Jessica Kordaa Kateřina Růžičková) neproměnila řadu slibných puttů na birdie a tak jim nezbývalo než 3x skórovat formou chip-in, v souhrnu 3 birdie, 4 bogey = 73 (+1) a 12.místo mezi ženami. Jak to bývá obvyklé u posledních kol špičkových turnajů tak umístění jamek na extremně rychlých greenech (13 dle stimpmeteru) bylo nejtěžší za všechny 4 kola.
Na mezinárodní úrovni ve světovém měřítku jde o ojedinělý úspěch českého golfu vzhledem ke kvalitě startovního pole a náročnosti hřiště. Celkovým vítězem a obhájcem trofeje se stalo družstvo Anglie výkonem 33 ran pod par. Vystoupení českého týmu provázel výborný týmový duch, taktická připravenost a profesionální přístup po celou dobu trvání turnaje.

Konečné výsledky
[Gallery not found]