Klára Spilková - 3. kolo

LET – Turkish Airlines Ladies Open, Belek, Antalya, Turecko
(8. – 11.5.2014, časový posun +1 hodina)

Neděle – finálové kolo
Skončil jeden z nejnapínavějších turnajů Kláry Spilkové. Opět byla kousek od vítězství, ani tentokrát nejvyšší metu nedobyla. Ztratila na závěr pět ran a vítězná Francouzka Valentine Derrey si titul připsala za stejné skóre, s nímž Spilková poslední kolo začínala.

Svůj finálový den však česká hráčka pokazila. Hrála jedno double bogey, šest bogey a tři birdie. První devítku šla v paru (dvě birdie a dvě bogey), ještě první dvě jamky druhé devítky byly skvělé, par a birdie, teprve pak začal výsledkový sešup. Na sedmi jamkách nasekala Spilková čtyři bogey a zmíněné double bogey. Po výsledku 78 (+5) skončila s celkovým skóre -2 na jinak skvělém šestém místě.

Dělí se o něj s Angličankou Sophií Walker, která se tam ovšem vyšplhala z pozice desáté a znamená pro ni relativně větší úspěch než pro Spilkovou. Šestá pozice je třetí nejlepší umístění Spilkové v její čtyřleté kariéře profesionálky na LET. Do finančního žebříčku získala 8 125 eur, po třech startech má na kontě 13 525, což znamená průběžnou 32. příčku.

Turecký úspěch mimo jiné Spilkovou výrazně posunul k možnosti startu na Ricoh Women´s British Open. Tento ženský major se uskuteční od 10. do 13. července a k tomu, aby Spilková nemusela do kvalifikace, by potřebovala posunout se do té doby v Order of Merit do top 25.

“Dnešní finiš jsem si představovala jinak. Ráno jsem se cítila skvěle a do turnaje jsem vstoupila ve skvělé kondici. Zahrála jsem pár moc pěkných berdíků, ale bohužel pak přišly i chyby. Dnes mi ještě nebylo přáno vyhrát, ale hraji velmi dobře, takže vítězství je v dohlednu. Už se moc těším na další turnaj v Holandsku. Nyní odlétáme do Mnichova, kde nasedneme do Volva a vracíme se do Prahy,” uvedla Spilková po turnaji.

Za Derrey, která dosáhla skóre -7, obsadila s odstupem dvou ran druhé místo Dánka Malene Jorgensen, třetí je o další úder zpět Angličanka Charley Hull.

Další umístění: 9. Nocera (E), 21. Parmlid, Parker, Schaeffer (+3), 33. Luna (+5), 38. Boulden (+6).

Spilková bude mít nyní týden přestávku. Dalším turnajem na programu je Deloite Ladies Open v holandském Amsterodamu 23. -25. května.

Konečné Top 10:

Klára Spilková - 2. kolo

Sobota – 2. kolo
Spilková pokračuje v parádním výkonu. Den přestávky jí z rytmu nevyhodil, naopak. Dnes hrála pět birdie a dvě bogey, kolo šla tři pod par. S celkovým skóre -7 je v čele pořadí turnaje o ránu před Skotkou Vikki Laing (-6) a o dvě před Dánkou Malene Jorgensen (-5).

Druhé kolo přesunuté z pátku na sobotou bylo pro bouřku přerušeno. Pokračovalo se v 09:30 našeho času. Startovní časy byly o dvě hodiny posunuty.

“Byl to dnes dlouhý, ale krásný den. Na zítřek se moc těším, budu hrát pro sebe,” napsala z Beleku Spilková.

“Jsem šťastná. Dnes jsem hrála velmi dobře, asi jako v prvním kole, ale první devítka byla trochu nahoru dolů. Drivy nebyly nejlepší, ale podařilo se několik dobrých puttů, budu tak pokračovat a snažit se co nejlépe a užít si den,” řekla Spilková webu Ladies European Tour. “Opravdu se necítím pod tlakem, co je to tlak?” doplnila k náznaku na možnost prvního vítězství na LET.

“Včera jsme  byly v posilovně, Klárka na masáži a jinak jsme odpočívaly,” informovala z Beleku Spilkové asistentka  Monika Dvořáková o včerejší nedobrovolném volnu vzniklém zrušením pátečního kola.

Dohráno mají Laura Davies (+15) a Melissa Reid (+7), neprošly cutem a v turnaji končí.

Další pořadí: 5. Hull (-3), 10. Clyburn, Lindner (-1), 14. Schaeffer (E), 21. Nocera, Parker (+1), 53. Luna (+5).
Cutem neprošly: Reid, Skarpnord, Booth, Blomqvist, Andre, Sandolo, Kirchmayir, Schlasberg,  Davies, Brewerton.

Do finálového  kola startuje Spilková v neděli v 11:02 našeho času ve flightu se Skotkou Laing a Dánkou Jorgensen.

Top 10 druhého kola:

Video – rozhovor se Spilkovou po druhém kole (v angličtině):

Pátek – 2. kolo zrušeno
Turnaj Turkish Airlines Ladies Open byl pro nepříznivé povětrnostní podmínky zkrácen na tři kola. Hřiště National GC bylo podmáčené pětadvaceti milimetry nočních srážek a pršelo i v pátek ráno. Páteční startovní časy se přenášejí na sobotní druhé kolo. Po něm bude cut pro 60 hráček. Finálové kolo se bude hrát v neděli.
“Tato rozhodnutí byla přijata s prognózou silného deště až do pátečního odpoledne,” oznámil ředitel turnaje Steve Kavanagh. “Na sobotu jsou předpovězeny občasné přeháňky, hřiště bude mít čas na zotavení a greenkeepeři budou mít dostatek času opravit případné poškození bunkerů. V neděli má být slunečno,” upřesnil Kavanagh.

Klára Spilková

Čtvrtek – 1. kolo
Spilková hrála první kolo v evidentní pohodě. Startovala z desátého odpaliště. První devítku šla v paru s bogey a birdie na druhé a třetí jamce. V druhé devítce nasázela zkraje čtyři birdie a pak už hrála jen pary. S celkovým výsledkem 69 ran (-4) je na čtvrtém  místě.

“Dnes jsem byla převážně na fairwayi. Zahrála jsem jedno bogey na 11. jamce, kde jsem na tříparu hrála šestku železo. Rána dopadla na green, ale odskočila až za něj. Pak jsem hned hrála birdie a nejlepší byla série čtyř birdie za sebou na prvních čtyřech jamkách druhé devítky. Také jsem na 17. jamce dala chip in z deseti metrů. Ze své hry mám velmi dobrý pocit, který si budu udržovat další tři kola. Po tréninku si jdeme odpočinout a k večeru se ještě protáhneme v gymu,” napsala z Beleku spokojená Spilková.

V čele je Skotka Hether Macrae (-6), druhé jsou Francouzka Gwladys Nocera a Dánka Malene Jorgensen( -5).  Černý den měly jinak skvělé hráčky Melissa Reid (+8) a Laura Davies (+9). Reid zahájila dvěma double bogey, v první devítce zahrála ještě čtyři bogey. Druhou devítku se o hodně zlepšila, začala berdíkem, ale ztrátu už nedohnala a došla kolo se skóre +8, což znamená 105. pozici.
O ránu hůře hrála legendární Laura Davies. Začala stejně jako Reid dvěma double bogey, dalších pět bogey má rozprostřeno po zbytku jamek. Přenocuje na pro ní velmi nezvyklém 114. místě.

Další pořadí: 6. Hull (-3), 20. Lindner (E), 29. Schaeffer, Balikoeva (+1), 43. Pace (+2), 47. Luna (+3), 67. Sandolo (+4), 79. Caudal, Skarpnord (+5), 84. Brewerton (+6), 105. Booth, Reid (+8), 114. Davies (+9)

V pátek startuje Spilková ve flightu s Francouzkami Sofií Giquel-Betan a Annou-Lise Caudal z jedničky odpaliště v 11:12 hodin našeho času.

Top 10 prvního kola:

Video – rozhovor se Spilkovou pro LET (v angličtině):

Klára Spilková Belek

Středa – den před turnajem
Dnes bylo na programu druhé oficiální tréninkové kolo. Včera večer absolvovaly hráčky slavnostní zahájení.

Klára Spilková z Beleku napsala: “Včera jsem hrála cvičné kolo 18. jamek. Večer jsme měli Opening ceremony v golfovém klubu National, což bylo jako vždy velice příjemné. Dnes jsem pouze trénovala a udržovala si formu ze Švýcarska. Po tréninku jsme si trošku užívali tureckého krásného počasí u bazénu a nakonec se byly v gymu protáhnout. Hřiště je jako vždy úžasně připravené. Teď si jdeme dát dobrou večeři a zítra ráno hurá na to!:)”

První dvě kola startuje Spilková ve flightu s  Francouzkami Sofií Giquel-Betan a Annou-Lise Caudal. Ve čtvrtek startují z desátého odpaliště v 6:30 a v pátek v 11:12  našeho času.

Čtyřkolový Turkish Airlines Ladies Open je čtvrtým turnajem sezony nejlepší české golfistky Kláry Spilkové. Hraje se v tureckém Beleku od čtvrtka 8. do neděle 11. května 2014.

Spilková v Turecku hraje ráda, loni zde skončila na 17. místě (+5). Do turnaje vstoupí z 61. místa žebříčku.

Turnaj bude dobře obsazen. Přihlášeny jsou Davies, Pace, Reid, Nocera, Hull, Lindner, Skarpnord, Booth, Luna, Parmlid, Schaeffer, Balikoeva a další. Na čekačce je Daniela Proroková.

Hraje se opět na hřišti National  Golf Clubu, které  má par  73 a délku 5.661 metrů. Dotace turnaje je 250 000 eur, zhruba 7 milionů českých korun. Obhajovat bude Jihoafričanka Anne-Lee Pace.

Odkazy:National GC BelekHřiště na satelitní mapě Stránky turnajeOrder of Meritspilkova.golf.czstránky Kláry SpilkovéFacebook Kláry SpilkovéLoňské zpravodajství