LET – Spilková v Anglii

06.07.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Klára Spilková

Ladies European Tour – ISPS Handa Ladies European Masters, Denham, Velká Británie. (3. – 6.7.2014, časový posun -1 hodina)

Neděle – poslední kolo
Tři birdie a jedno bogey je skóre závěrečného kola české hráčky. Klára Spilková se rozloučila s LET Masters nejlepším výsledkem 70 úderů. Konečný účet  je 71, 76, 72, 70 – 289 ran. Obsadila konečné 33. místo (+1), ke kterému patří prémie 3.983 eur, zhruba 100.000,-  českých korun. Ve finančním žebříčku si pohoršila o dvě místa, nyní je na 29. pozici.

„Dneska se do Anglie opět vrátilo krásné počasí. Druhou devítku, jsem se znovu rozjela a zahrála krásné tři berdíky. Na 14 jamce jsem i puttovala do eagla po skvěle trefeném dřívku a znovu pak na 17 jamce, po luxusní ráně driverem, ale míček mi obkroužil jamku.“ popisuje Spilková.
„Bylo krásné být zase tady, mám to tady moc ráda. Také to byla skvělá příprava na příští týden. Dnes po hře odjíždíme s ostatními hráčkami autobusem na British Open a zítra už mě čeká cvičné kolo na jednom z nejkrásnějších anglických hřišť současnosti.“ dodává nadšeně.

S jistotou  a velikým náskokem zvítězila Korejka I.K. Kim (-18) před Australankou Nikki Campbell (-13). O třetí místo (-11) se podělily Stephanie Meadow, Lee-Anne Pace a Caroline Masson.

Další pozice: 14. Hull Nocera (-8), 20. Luna, Webb (-5), 27. Woods, Clyburn  (-1), 46. Parker (+2), 58. Davies, Hudson (+5), 33. Lenhart, Derrey (+1).

Konečné Top 10:

 

Sobota – 3. kolo
Tři bogey, tři birdie, třetí kolo za 72 ran (E) a Spilková setrvává v páté desítce průběžného pořadí. Poklidná první devítka přinesla jedno bogey, skore se začalo tvořit v druhé devítce: bogey na začátek, tři birdiie a bogey na závěr.

„Dnes nás provázelo typické anglické počasí, Několikrát se vystřídal déšť se sluncem i větrem. Drivy dnes nelítaly podle mých představ, ale přesto jsem zahrála pár pěkných berdíků. Škoda je určitě bogey na osmnáctce, kde jsem byla krátká železem,“ napsala z Anglie Spilková

Do čela se rekordním výsledkem 63 úderů dostala Korejka I.K.Kim (-14). Vede o čtyři údery před australskou amatérkou Minjee Lee (-10).

V neděli startuje Spilková ve flightu se Švédkou Lennart a Scotkou Pretswell ve 12:32 našeho času.

Top 10 třetího kola:

 

Klára Spilková

Pátek – 2. kolo
Spilková měla po prvních šesti jamkách zapsané dva berdíky, byla dvě rány pod par a celkem -3. Pak ale přišla smolná série bogey, double bogey, bogey, bogey, nárůst o pět úderů a sešup do čtvrté desítky průběžného pořadí.
Na 13. jamce přibylo další bogey, na 16. další, které ovšem smazal závěrečný berdík. Druhé kolo došla naše hráčka za 76 úderů (+4), celkové skore má +3, je v páté desítce pořadí a prošla cutem.

„Začátek jsem měla velmi slibný, ale na konci první devítky se to trošku pokazilo. Celou druhou devítku jsem se snažila najít tempo, ale přišlo až na poslední jamce, kde jsem proměnila dlouhý putt. Od začátku hry dnes foukal proměnlivý vítr a greeny byly těžké,“ postěžovala si Spilková.

„No, dneska nebyl můj den! 76 ran +4. Ale cut máme v pohodě a jdu s úsměvem do dalších kol. Teď pijeme cider, jíme čokoládové brownie a koukáme na fotbal,“ napsala na svůj Facebook.

V turnaji vede Australanka Sarah Kemp se skore -9.

Další pozice: 12. Luna (-3), 17. Masson (-2), 21. Hull (E), 28. Woods, Derrey (+1),  50. Davies, Parker (+4).
Cutem neprošly: Skarpnord, Keating, Blomqvist, Brewerton, Reid, Schaeffer.

V sobotu startuje Spilková ve 12:01 našeho času ve flightu s Jihoafričankou Chen a Španělkou Sanz Barrio.

Top 10 druhého kolah:

 

Klára Spilková

Čtvrtek – 1. kolo
Klára Spilková vyrazila do prvního kola se Skotkou Carly Booth a Francouzkou Joannou Klatten. Po skončení kola má ve skórkartě zapsáno patnáct parů, dvě birde a jedno bogey. Výkon -1 ji řadí do třetí desítky průběžného pořadí. Česká profesionálka hrála v evidentní pohodě, první devítku jednu pod a druhou v paru. Jediné bogey jí uteklo na začátku druhé devítky na desáté jamce.

Vedou Francouzka Celine Herbin, Sarah Kemp z Austrálie a Skotka Sally Watson. Všechny zahrály 67 ran (-5).

„Dnes nás doprovázelo krásné počasí, až během druhé devítky se zvedl vítr. První devítku jsem hrála velmi čistý golf. Ta druhá už byla kolísavější, ale přesto jsem si vytvořila několik šancí na birdie. Odpoledně mě ještě čekala soutěž „beat the pro“ pro LET, takže jsem strávila celý zbytek dne v klubu tréninkem, masáží a odpočinkem. Nyní jsem dorazila na hotel a půjdu si dát nějakou dobrou večeři před zítřkem,“ napsala v podvečer z Denhamu Spilková.

V pátek startuje Spilková z 10. odpaliště ve 14:13 našeho času.

Top 10 prvního kola:

 

Klára Spilková

Středa – den před turnajem
Spilková přiletěla do Anglie v pondělí večer. V úterý absolvovala tréninkové kolo s koučem českého národního týmu Keithem Wiliamsem. Toho do Denhamu vyslala Česká golfová federace na podporu české hráčky.
Česká golfistka dnes absolvovala Pro-Am. Na hřišti kvetou stovky rostlin a nejspíše se ozvala alergie. Doufáme, že výkon naší hráčky tolik neovlivní.

„Do Anglie jsme přiletěly v pondělí večer,“ píše z Denhamu Spilková. „Díky podpoře ČGF se k nám na úterní cvičné kolo připojil také můj kouč Keith Wiliams. Byl se mnou až do dnešního dne. Hřiště je ve skvělé kondici. Řekla bych, že lepší než minulý rok. Dnešní Pro-Am byl pohodový. Jen nevím, co všechno tu kvete, ale ozvala se alergie. Nejsem však jediná. S Joannou Klatten jsme jely ve stejném autě na hotel a zítra nás čeká asi pěkně ukýchaný den, “ doplnila Spilková.

Česká hráčka půjde první dvě kola se Skotkou Carly Booth a Francouzkou Joannou Klatten. Ve čtvrtek startují z prvního odpaliště v 9:28 našeho času. V pátek startují z desátého odpaliště ve 14:13 našeho času.


Klára Spilková

Před turnajem
Sedmý turnaj sezony absolvuje nejlepší česká golfistka Klára Spilková v Anglii. V buckingamshirském klubu Denham se od čtvrtka do neděle uskuteční třetí ročník ISPS Handa Ladies European Masters.

Loni zde Spilková hrála životní golf. Sahala po vítězství, před finálovým kolem vedla, aby nakonec skončila na vynikajícím šestém místě. Letos do turnaje vstupuje  z 27. místa finančního žebříčku LET.

Za soupeřky bude mít česká hráčka opět řadu jmen z evropské špičky. Na přihlašovací listině jsou Davies, Gustafson, Johnson, Pace, Reid, Nocera, Lenhart, Derrey, Brewerton, Woods, Lindner, Clyburn, Skarpnord, Booth, Webb, Simon, Parker, nebo Schaeffer. Na čekačce je i Daniela Proroková.

Hřiště Buckinghamshire GC leží v Denhamu, na západní straně Londýna. Má par 72 a délku 5 939 metrů. Čtyřkolový turnaj má dotaci 500 000 eur, necelých 14 milionů českých korun. Dotace je o 100 000 eur vyšší než loni. Loni zvítězila Australanka Karrie Webb.

Spilková stráví v Anglii dva týdny.  Hned po tomto turnaji se účastní Ricoh Womens Britis Open, čtvrtého letošního majoru Ladies PGA Tour, kde se střetne se světovou špičkou.

Odkazy: … GC Buckinghamshire … Hřiště na staelitní mapě … Stránky turnaje … Stránky Spilkové …. Facebook Spilkové … Loňské zpravodajství na Golf.cz

 

.