LET – Spilková v Irsku

03.08.2012 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Klára Spilková Killen Castle

Neděle – poslední kolo
Nedělní kolo měla Spilková jako na houpačce. Tři birdie, tři bogey a dvě double bogey zamenají součet 76 úderů a 52. místo (+9). Zvítězila Skotka Catriona Matthew (-7) před Norkou Suzann Pettersen (-6) a Laurou Davies (-3), která se bronzovou příčku dotáhla z devátého místa výkonem 68 úderů. Oproti loňsku, kdy zde Spilková neprošla cutem je to posun.

„Moje hra byla dnes velmi nevyrovnaná. Nemohla jsem se dostat do svého tempa. Byla jsem několikrát v bunkeru a ani patování nebylo bezchybné,“ komentije svoji hru Spilková.

Konečné Top 10:

 

Spilková – Killeen Castle 2. kolo

Sobota – 2. kolo
Klára Spilková se v druhém kole o tři rány zlepšila a do třetího kola půjde z 43. místa (+5).  Klára šla z desátého odpaliště a v první devítce šla samé pary, v druhé devítce přišly dvě bogey a jeden nápravný berdík. Celkem 73 ran (+1).

Ve vedení se udržela Skotka Catriona Matthew (-6) před skotsko-švédskou dvojicí Carly Booth a Pernilla Lindberg (-4). Na čtvrté místo se posunula Norka Suzann Pettersen (-3).

Cutem neprošly: Trish Johnson, Brewerton, Pace, Montgomery, Simon, Kamasová.

„Dneska se mi hrálo dobře. Hrála jsem hodně podobně jako včera, akorát jsem míň chybovala, hlavně ke konci. Zítra mi tam určitě spadne víc birdíků. Jinak bylo celý den krásné počasí. Zítra startuji v 8:55 hodin místního času  z jamky č. 1.“ komentuje Klára.

Top 10 druhého kola:

 

Spilková - Killeen Castle 1. kolo

Pátek – 1. kolo

Po prvním kole vede Skotka Catriona Matthew (-5) před Švédkou Pernillou Lindberg (-4) a Angličankou Felicity Johnson (-3).

V prvním kole zahrála Spilková 76 úderů (+4).  V první devítce zahrála jediné bogey, v druhé devítce zahrála na 12. jamce dokonce birdie, pak však přišly bogey na 15. a 16. jamce a double bogey na předposlední jamce.  Výsledek ji řadí na 57. místo.

Klára startovala dnes v 9:10 hodin místního času z 1. jamky s Američankou Amelií Lewis a Francouzskou Julií Greciet. První devítku si vedla dobře až na malé zaváhání na jamce č. 4, kde zahrála jedno bogey. První, a jediné birdie toho to dne, přišlo až na pětiparové jamce č. 12, kde proměnila dlouhý patt a mohla se radovat. Pak přišla smůla, kdy se jí na jamce č. 15 a 16 nepodařilo dostat druhou ranou na green a do score karty přibyly další dvě bogey. Završením byla jamka č. 17, kdy se dostala druhou ranou do bunkeru a míč ji zůstal stát na kamínku. I přesto, že zahrála velmi podařenou ránu, se  míč od kamene odrazil do protilehlého bunkeru, kde chyběl písek a double bogey bylo na světě. Alespoň na 18 jamce si spravila chuť a zahrála par.

„Dnes tu bylo netradičně velmi pěkné počasí, dokonce jsme ani nezmokli.  Se svojí hrou jsem byla spokojená, dokud nepřišla smůla na posledních jamkách. Zvlášť na jamce č. 17, kde mi míč zůstal stát na kameni. Lépe jsem ho zahrát nemohla. Každý bunker je tu na hřišti úplně jiný,  s tím jsem si poradila, ale tohle byla prostě smůla. Jinak je hřiště ve velmi pěkné kondici a všichni jsou tu moc milí.“ komentuje svou dnešní hru Klára.

Další pozice: 9. Booth (-1), 11. Pettersen (E), 26. Davies (+2),  43. Vedel (+3),  78. Brewerton (+6),  96. Kamasová, Alefredsson (+8),   Lisa Maguire(am) (+13).

Top 10 prvního kola:

 

 

Středa – den nula

Zatím co my se v Čechách potýkáme s extrémními vedry, Klára Spilková a její tým v Irsku se potýká s deštěm, vodou a chladem. Dnes Klára trénovala, čtvrtek také věnuje tréninku, hraje  se Pro-Am.

Na hřišti Killeen Castle bude Spilková hrát podruhé, účastnila se již loňského Ladies Irish Open.

„Hřiště se mi líbí stejně tak jako minulý rok, je velmi pěkně připravené. Dnes jsme šli cvičné kolo a doprovázelo nás klasické irské počasí a tak jsme i pěkně zmokli. Kvůli častému dešti je hřiště hodně mokré a s jeho délkou nepatří mezi nejlehčí. Zítra půjdu jen trénovat, celý den se hraje Pro-Am,“ sděluje  Klára Spilková z Irska čtenářům Golf.cz.

Galerie fotek z tréninkového kola

 

Po pěti týdnech přestávky se česká profesionálka Klára Spilková účastní svého osmého letošního turnaje série Ladies European Tour. V irském Killen Castle se ve čtvrtek podruhé postaví na start Ladies Irish Open.

„Ani mi nepřišlo, že bych nějaké volno měla. Doháněla jsem zkoušky ve škole a přesto mě nějaké ještě čekají po návratu z Irska. Také jsem jezdila na partnerské akce, trénovala a připravovala se na druhou část sezóny. Na krátké dovolené jsem byla s tátou v Lago di Garda, kde jsme si to moc užili. S přítelem jsme také odjeli na pár dní na Slovensko a zahráli si mé oblíbené hřiště Tále,“ řekla Spilková pro Golf.cz.

Patnáctý turnaj sezóny 2012 Ladies European Tour  bude mít skvělé obsazení. Přihlašovací listina se blyští nejlepšími jmény evropského golfu.  Hrají Pettersen, Davies, Gustafson, Trish Johnson, vítězka z Albatrossu Melissa Reid, Pace, Brewerton, Matthew, Nocera, Matthew, Masson, Vedel, Booth, Luna a Kamasová.

Irského mistrovství se Spilková účastnila již loni, neprošla však po výsledcích 77,75 cutem do dalších kol. Držíme palce, aby to letos v této skvělé konkurenci vyšlo.

Dnes odpoledne odlétá Spilková do Irska. Díky partnerovi Volvu ji na letišti bude čekat to samé  auto XC70, jaké užívá doma a díky tomu bude mít daleko jednoduší cestování jak z letiště do hotelu, tak na hřiště.

„Už po prvním týdnu se mi moc stýskalo po turnajích a tak už se moc těším. Hřiště Killeen Castle z nám již z minulého roku a tak nejedu do neznáma. Je to linksové hřiště a dlouhé rány jsem hodně trénovala jak s Pavlem Ničem tak Keithem Williamsem,“ popisuje Klára. „Hlavně aby nebyla moc velká zima a nepršelo,“ dodává Spilková.

Hřiště Killen Castle má par 72 a délku 5.392 metrů. Loni se na tomto hřišti odehrál ženský Solheim Cup.

Turnaj má dotaci 350.000 eur, našich zhruba 9 milionů korun.

Odkazy: … Killen Castle Hřiště na satelitní mapěStránky turnajeStránky Kláry Spilkové

foto © Tristan Jones, Monika Dvořáková

.