Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Spilková si bere zdravotní přestávku

28.06.2019 | Čeněk Lorenc - GM Pro | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Klára Spilková

Klára Spilková

Klára Spilková má zdravotní přestávku

Nejméně dva týdny v klidu bez golfu musí strávit Klára Spilková. Čtyřiadvacetiletá profesionálka, členka globálního týmu KPMG a Czech Golf Teamu, se po návratu z LPGA domů podrobila několika zdravotním testům kvůli přetrvávající únavě a vyčerpanosti.

Testy odhalily, že hráčka zřejmě přechodila blíže neurčené obtíže, které způsobily její současný zdravotní stav.

„Byla jsem pořád unavená, po tréninku nebo po devíti jamkách hraní. Myslela jsem si, že je to způsobeno nějakými zažívacími potížemi z jídla. Kvůli tomu jsem také odstoupila po prvním kole KPMG Women´s PGA Championship,“ ohlédla se Klára Spilková za posledním turnajem, po němž odletěla z USA.

„Nechala jsem si díky Dukle Praha udělat testy v jejích zdravotnických zařízeních. Ukázaly se jisté zvýšené hodnoty,“ dodala hráčka.

Lékaři doporučili hráčce dvoutýdenní odpočinek, než se provedou další zdravotní testy. Členka LPGA tedy neodletí na další dva turnaje v USA, které měla hrát od 11., resp. 17. července. Následující program se bude odvíjet od výsledků dalších testů a aktuálního zdravotního stavu.

„Situace mě samozřejmě mrzí, nikdy jsem takové problémy neměla. Cítím pořád únavu a moc ani nejím. Zdraví je ovšem to nejdůležitější a chci mu podřídit vše tak, abych se mohla vrátit ve stoprocentní kondici. Věřím, že další testy už přinesou lepší zprávy,“ řekla Klára Spilková.

.