ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Spilková se chystá na svůj první major

26.06.2017 | Tisková zpráva | publikováno v rubrice Novinky
A A A
19511500_1447864918608546_42752231037271940_n

Klára Spilková a Phil Mickelson

Klára Spilková se chystá na svůj první major turnaj sezony

Jednička evropského golfového žebříčku Klára Spilková, vítězka nedávného turnaje Ladies European Tour v Maroku, se chystá na svůj letošní první turnaj kategorie major. Česká reprezentantka, která v dubnu vyhrála Lalla Meryem Cup a zůstala v čele Order of Merit i po druhém startu sezony, se od čtvrtka 29. června zúčastní KPMG Women´s PGA Championship na hřišti Olympia Fields v americkém státě Illinois.

Dvaadvacetiletá profesionálka hraje KPMG Women´s PGA Championship stejně jako loni na pozvání titulárního partnera, do jehož globálního týmu patří spolu s Philem Mickelsonem.

Od svého vítězství v Maroku se Klára Spilková věnovala především intenzivnímu tréninku. „V květnu odpadl původně plánovaný turnaj Ladies European Tour v Thajsku, v červnu bylo zrušeno Turecko, tak jsem absolvovala týdny trénování i fyzické přípravy a také další akce. Pak jsem letěla na čtyři dny dovolené do Řecka, abych trochu změnila stereotyp a zase načerpala nové síly. Poslední týden před odletem do USA jsem už opět trénovala, a to na slovenském hřišti Penati, kde jsem našla ideální podmínky po všech stránkách. Soustředila jsem se hlavně na krátkou hru a puttování, což budou rozhodující faktory na hřišti Olympia Fields. Dokonce jsem musela vyměnit wedge, protože drážky u těch starých byly ohrané,“ vysvětlila hráčka, která se díky svým letošním výsledkům dostala dokonce to Top 10 kvalifikačního žebříčku o srpnový Solheim Cup, tedy utkání USA – Evropa, hraného v Iowě.

Do dějiště nadcházejícího majoru, který se hraje o celkovou dotaci 3,5 milionu dolarů, přiletěla Klára Spilková se svou caddie Kateřinou Dvořákovou už v neděli v poledne po přestupu ve Frankfurtu. Byl tedy ještě čas vyrazit poprvé obhlédnout privátní hřiště, kde se mj. hrálo US Open 2003 (vítěz Jim Furyk). Hřiště bylo postaveno v roce 1905 a hostilo také dvakrát PGA Championship, jednou US Senior Open a naposledy US Amateur Championship (2015). Celkem pětkrát se tu hrála americká PGA Tour díky Western Open a zvítězily zde takové legendy jako Walter Hagen (1927) a Jack Nicklaus (1968).

„Hřiště má hodně bunkerů, je obklopeno stromy, taková americká klasika. Na to jsem se právě zaměřila v tréninku. Cítím se velmi dobře a po loňské premiéře na KPMG Women´s PGA Championship je mým cílem udělat cut. Nebude to jednoduché, ale přece jen už nejedu do úplného neznáma jako loni,“ řekla Klára Spilková a těšila se na události před startem.

V pondělí se měla setkat konečně osobně s Philem Mickelsonem, který plánoval účast při tamní akci KPMG. V úterý čeká českou hráčku start v Pro-Am, což už samo o sobě znamená ocenění jejího statusu. KPMG Women´s PGA Championship se hraje do neděle 2. července.

*

 

 

Počet přečtení: 969
Komentáře

Zapoj se do diskuze

Jméno:
E-mail:
Váš příspěvek:

28.9.Newcastle,British Masters Supporte
5.10.Scotland, Alfred Dunhill Links Cha
8.10.ŠilheřovicGolf.cz Open Tour
8.10.DarovanskýGolf.cz Open Tour
12.10.Mladá BoleGolf.cz Open Tour
12.10.TBC, ItalyItalian Open
TOPlist
Mediaboard Square 300 Skanska
Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017