ČPP – LEFT
ČPP – RIGHT
ČPP – TOP

Spilková prolomila všechny hranice

03.04.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Klára Spilková

První turnaj v profesionální Ladies European Tour v Maroku skončil pro šestnáctiletého nováčka Kláru Spilkovou za hranicí snů a nejodvážnějších odhadů. Ruku na srdce: před turnajem byl cut vytouženou metou, umístění v první půlce snem, umístění v Top 10 zázrakem.
Spilková prolomila všechny pomyslné hranice a bez nováčkovských rozpaků si stoupla do první desítky. Výsledek Kláry na Lalla Meryem je jasným vzkazem:  “jsem tady a budete se mnou počítat”.

Po třetím kole už bylo jedno jestli bude patnáctá nebo třicátá. Poradil jsem jí ať riskuje a jde do toho naplno,“ sdělil nám do telefonu před posledním kolem kouč Pavel Nič.

Vyplatilo se. Poslední kolo hrála Spilková velmi dobře, jako to první. Začala sice bogey na čtyřparu, pak ale už v první devítce lítaly jenom birdie a pary. Druhou devítku také začala bogey na čtyřparu, pak už se také psaly jenom pary a berdíky. Nádherná sekvence tří berdíků na 14. –16. jamce potvrdila že ano, tudy se jde do první desítky.   Vysledkem je fantastické 7. místo a odměna 9.135 eur, zhruba  224.000 korun. Na první turnaj to je fakt pěkný začátek. Maroko je nádherná země. Jen tak dál Klárko.

Gratulace a poděkování za víkend napětí a umačkaných palců patří především hráčce Kláře Spilkové. Ale kousek zbude určitě i na kedíka Anetu Zárubovou, trenéra Pavla Niče, tátu Petra Spilku, Karla Vopičku  a manažera Alana Babického. Lepší start do profesionální kariéry si tato parta nemohla přát.   Přijdou další, lepší i horší výsledky. Ale ten začátek, ten jeden, ten byl prostě za všechny prachy.

 

Počet přečtení: 7 661
Komentáře
 • Viktor napsal:

  Kláro obrovská gratulace, přesně tak to má jít, na nic nečekat a od začátku jim šlapat na paty. Eště kdyby to bylo v televizi to by bylo něco.

 • ostrejka napsal:

  Klárko, moc gratuluji a držím palce do budoucna. Trochu škodolibě mě těší, že jsi našim chlapům ukázala, jak se to hraje …

 • PD napsal:

  Nedá se než gratulovat, sledoval jsem to denně a moc jsem Ti to přál. Náádnera ! Autor článku trefně píše, že přijdou další výsledky, golfisti vědí, že budou různé, ale k tomuhle upřímně blahopřeji a pro letošní sezonu věřím, že potvrdíš účast v LET nejméně na příští sezónu :-) Petr

 • Johanka napsal:

  Velká gratulace Klárko, konečně máme ten dlouho očekávaný vzor úspěšný na mezinárodních turnajích.

 • Aleš Kamarád napsal:

  Obrovská gratulace Klárko!!! Mám z toho úplně husí kůži. Je to prostě fantastické. Moc Ti přeji, aby se ti alespoň takhle dařilo i dál.

 • Ivan Paggio napsal:

  Špatně jste se díval Peťo. Informace o vítězství Zuzky Kamasové najdete: a) v Golfu v zahraničí b) v Aktualitách.
  Zdravím Paggio

 • Peto napsal:

  Klarka super! Aj na Slovensku sme Ti drzali palce. Pre golf.cz skoda, mohli ste aspon vetou spomenut, ze turnaj vyhrala Kamasova…

 • Petr napsal:

  gratulace! a velká!

 • Zapoj se do diskuze

  Jméno:
  E-mail:
  Váš příspěvek:

  TOPlist
  Mediaboard Square 300 Skanska
  Square 300 Šípková 25. 9. – 8. 10. 2017