Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Spilková prolomila všechny hranice

03.04.2011 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A
Klára Spilková

První turnaj v profesionální Ladies European Tour v Maroku skončil pro šestnáctiletého nováčka Kláru Spilkovou za hranicí snů a nejodvážnějších odhadů. Ruku na srdce: před turnajem byl cut vytouženou metou, umístění v první půlce snem, umístění v Top 10 zázrakem.
Spilková prolomila všechny pomyslné hranice a bez nováčkovských rozpaků si stoupla do první desítky. Výsledek Kláry na Lalla Meryem je jasným vzkazem:  „jsem tady a budete se mnou počítat“.

Po třetím kole už bylo jedno jestli bude patnáctá nebo třicátá. Poradil jsem jí ať riskuje a jde do toho naplno,“ sdělil nám do telefonu před posledním kolem kouč Pavel Nič.

Vyplatilo se. Poslední kolo hrála Spilková velmi dobře, jako to první. Začala sice bogey na čtyřparu, pak ale už v první devítce lítaly jenom birdie a pary. Druhou devítku také začala bogey na čtyřparu, pak už se také psaly jenom pary a berdíky. Nádherná sekvence tří berdíků na 14. –16. jamce potvrdila že ano, tudy se jde do první desítky.   Vysledkem je fantastické 7. místo a odměna 9.135 eur, zhruba  224.000 korun. Na první turnaj to je fakt pěkný začátek. Maroko je nádherná země. Jen tak dál Klárko.

Gratulace a poděkování za víkend napětí a umačkaných palců patří především hráčce Kláře Spilkové. Ale kousek zbude určitě i na kedíka Anetu Zárubovou, trenéra Pavla Niče, tátu Petra Spilku, Karla Vopičku  a manažera Alana Babického. Lepší start do profesionální kariéry si tato parta nemohla přát.   Přijdou další, lepší i horší výsledky. Ale ten začátek, ten jeden, ten byl prostě za všechny prachy.