obarvení leva cast 4. 4. 2018
obarveni prava cast 4. 4. 2018
obarveni top 4. 4. 2018

Spilková potvrzena pro Dýšinu

20.03.2014 | Josef Káninský | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Ženská evropská golfová elita se na Dýšinu letos dostaví od 25. do 27. července. Nový termín pro Pilsen Golf Masters byl zvolen tak, aby turnaj navázal na sérii tří předchozích akcí Ladies European Tour. O dva týdny dříve přivítá Dýšina druhou garnituru hráček na Pilsen Golf Challenge, jež bude zařazen do okruhu LET Access. Pořadatel na tuto akci získal právo obsadit třetinu startovního pole, takže rozdělí 40 hráčských karet, zčásti mezi domácí profesionálky i amatérky.

„Termín je zvolen pragmaticky, abychom hráčky dostali z Mnichova autobusem a ušetřili jim za přelety,“ vyzdvihl Robert Klotz z promotérské společnosti Goram. „Navíc v roce 2015 bude Solheim Cup v Německu, v roce 2016 olympiáda a doufáme, takže by se nám polovinu července mohlo podařit zafixovat. I když ženský golf není tak ekonomicky silný subjekt jako mužský, má plovoucí data a hýbe se i s majory. My jsme se jen přizpůsobili,“ dodal.

Jan Jenčovský za organizační výbor zdůraznil propojenost obou turnajů i v tom, že nejlepší z výsledkové Pilsen Golf Challenge budou moci získat divoké karty na Pilsen Golf Masters. Na ten disponuje promotér šestnácti kartami, z nichž šest je vyhrazeno amatérkám. „Jdeme cestou hráčských výměn, už funguje ta s Marokem, kde startovala Daniela Proroková, v jednání máme Turecko, Holandsko, Slovensko,“ dodal Jenčovský.

Kolik českých golfistek se tedy dostane do startovního pole, dosud není jasné, cílem promotéra PGM však je, aby startovaly jak na Dýšině, tak i jinde v Evropě, a nezapomínají ani na Česky studující v USA. „Pozveme je, pokud budou mít zájem a výkonnost,“ potvrdil Klotz.

Zároveň na rozdíl od předchozího ročníku, kdy se jednání vlekla, mohl už na čtvrteční tiskové konferenci v pražském hotelu Marriott oznámit dohodu s nejlepší domácí profesionálkou Klárou Spilkovou. „Pokud se nekvalifikuje na ženské British Open, přijede si zahrát i turnaj LET Access,“ dodal ještě.

Konkurenci by Spilková opět měla mít silnou. Nejenže už teď jsou přihlášeny tři čtvrtiny hráček z průběžného Order of Merit, organizátoři navíc věří v to, že znovu přilákají i další golfistky světových jmen. Například Cheyenne Woods i Ai Mijazato, které hrály loni. „Je to na dobré cestě, komunikujeme s oběma manažery. Cílíme stále na Jessiku Korda, snažíme se přesvědčit její agenturu IMG,“ nastínil situaci Jenčovský, jaký další divácký tahák je ve hře.

Návštěvníci Golf Parku Plzeň se dočkají některých vylepšení. Fan Village bude tentokrát na divácky oblíbeném místě u osmé jamky, přechod mezi jamkami 16 a 17 s obávaným dýšinským převýšením byl upraven tak, že kopec už není tak prudký. To patrně přivítají i samy golfistky, například legendární Laura Davies, jež měla celkově ke hřišti před rokem výhrady, ale mezi přihlášenými figuruje znovu.

Dotace turnaje zůstává na hodnotě 250 tisíc eur, letošní čtvrtý ročník turnaje dosud nemá titulárního partnera, ale měl by ho získat. „Měla by to být banka a jednáme o smlouvě rovnou na tři roky. Pak by se mohly zvednout prize money,“ řekl Klotz.

.