Obarvení od 10. 6. 219 levá část
Obarvení od 10. 6. 219 pravá část
Obarvení od 10. 6. 2019 horní část

Klára Spilková opět pomáhá onkologickým pacientům

12.08.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Klára Spilková

I v letošním roce podporuje současná nejlepší česká golfistka pacienty s maligním lymfomem, což je nejčastější hematoonkologická diagnóza. Svou účastí na turnaji President Trophy 2014, který se o víkendu konal v Mladé Boleslavi pomohla pacientskému sdružení Lymfom Help získat finanční prostředky na jeho činnost ve výši 16.000 korun.

Všichni účastníci měli možnost si s Klárou zahrát na předem zvolené jamce. Hráči si mohli také vsadit částku 200 Kč o to, zda jejich míček bude jamce blíž než ten Klářin. Výtěžek z těchto sázek sázky putoval na konto pacientské organizace. „Na sobotu už se moc těším, obzvlášť na jamku č. 12, kde je i soutěž „nearest to the pin“ Doufám, že nám vyjde hezké počasí a dorazí hodně hráčů,“ řekla před turnajem Spilková.

Spilková se sdružením Lymfom Help spolupracuje od roku 2012, kdy poprvé zaštítila benefiční golfovou tour Lymfom Help Golf Tour 2012 s podtitulem Dar naděje. Tour byla takticky zaměřena na problematiku dárcovství kostní dřeně a získané finanční prostředky byly určené na podporu českých registrů dobrovolných dárců kostní dřeně.

Občanské sdružení Lymfom Help, o.s. (www.lymfomhelp.cz) vzniklo v září roku 2005. Sdružení poskytuje podporu a pomoc nemocným s maligním lymfomem a jejich blízkým, usiluje o zvýšení dostupnosti informací o onemocnění samotném, možnostech léčby a následné péče a také o sdružování nemocných trpících lymfomem, jejich příbuzných a blízkých, jakož i zdravotních sester a lékařů podílejících se na léčbě tohoto onemocnění. Klára Spilková je již několik let tváří tohoto projektu.

.