Golf Geum obarvení  nové levé 6.12.2018
Golf Geum obarvení od 6. 12. 2018 pravá část
Golf Geum obarvení od 6. 12. 2018 horní část

Klára Spilková opět pomáhá onkologickým pacientům

12.08.2014 | Ivan Paggio | publikováno v rubrice Novinky
A A A

Klára Spilková

I v letošním roce podporuje současná nejlepší česká golfistka pacienty s maligním lymfomem, což je nejčastější hematoonkologická diagnóza. Svou účastí na turnaji President Trophy 2014, který se o víkendu konal v Mladé Boleslavi pomohla pacientskému sdružení Lymfom Help získat finanční prostředky na jeho činnost ve výši 16.000 korun.

Všichni účastníci měli možnost si s Klárou zahrát na předem zvolené jamce. Hráči si mohli také vsadit částku 200 Kč o to, zda jejich míček bude jamce blíž než ten Klářin. Výtěžek z těchto sázek sázky putoval na konto pacientské organizace. „Na sobotu už se moc těším, obzvlášť na jamku č. 12, kde je i soutěž „nearest to the pin“ Doufám, že nám vyjde hezké počasí a dorazí hodně hráčů,“ řekla před turnajem Spilková.

Spilková se sdružením Lymfom Help spolupracuje od roku 2012, kdy poprvé zaštítila benefiční golfovou tour Lymfom Help Golf Tour 2012 s podtitulem Dar naděje. Tour byla takticky zaměřena na problematiku dárcovství kostní dřeně a získané finanční prostředky byly určené na podporu českých registrů dobrovolných dárců kostní dřeně.

Občanské sdružení Lymfom Help, o.s. (www.lymfomhelp.cz) vzniklo v září roku 2005. Sdružení poskytuje podporu a pomoc nemocným s maligním lymfomem a jejich blízkým, usiluje o zvýšení dostupnosti informací o onemocnění samotném, možnostech léčby a následné péče a také o sdružování nemocných trpících lymfomem, jejich příbuzných a blízkých, jakož i zdravotních sester a lékařů podílejících se na léčbě tohoto onemocnění. Klára Spilková je již několik let tváří tohoto projektu.

.